Jak wybrać najlepszą pożyczkę?

Kredyt – jednym kojarzy się z brakiem odpowiedzialności za swoje finanse i nieudolności; innym wprost przeciwnie. Dzisiaj bowiem, aby zaciągnąć kredyt trzeba mieć: stałą pracę, udokumentowany dochód i zaświadczenie z miejsca pracy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z pożyczką przez Internet. Tylko jak wybrać najlepszą?

Oferta ofercie nie równa
Rynek produktów finansowych, jakimi są pożyczki internetowe oferuje nam wiele rozmaitych rozwiązań. Trzeba naprawdę dokładnie prześwietlić daną ofertę, by na niej nie stracić. Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu produkt? Na początek warto wybrać sobie kilka różnych najbardziej nam odpowiadających ofert, by mieć w czym wybierać i co porównywać. Bardzo ważna kwestia to, jakie mają pożyczki internetowe opinie wśród klientów. Po drugie – jakie są szczegółowe warunki udzielania pożyczki. Jeśli znajdziemy w zapisie konieczność wcześniejszego uiszczenia tzw. opłaty manipulacyjnej, natychmiast powinno to wzbudzić naszą czujność. Najczęściej oznacza to bowiem próbę wyłudzenia pieniędzy. Nie dajmy się przy tym nabrać na słynny zwrot: „gwarancja zwrotu po rozpatrzeniu wniosku”. Po trzecie – zwróćmy uwagę na to, jakie konsekwencje grożą nam za nieterminową spłatę zaciągniętego zobowiązania.

pożyczka

Pożyczka pozwala cieszyć się życiem i z niego korzystać. Ważne, by wziąć ją z głową. (fot.: JosephB Carr)

Skupmy się na pożyczkach, które oferują nam możliwość przedłużenia spłaty. Chociaż nie odbywa się to za darmo, to i tak w konsekwencji bardziej się opłaci, niż konieczność spłaty długu obciążonego karnymi odsetkami za zwłokę. Doskonałą opcją, jest też pożyczka 0zł. Taką możliwość daje w tej chwili m.in. Vivus. Opcja ta gwarantuje nam, iż oddajemy dokładnie tyle – ile pożyczamy, bez absolutnie żadnych dodatkowych kosztów.
Zanim weźmiemy pożyczkę, musimy dokładnie przeanalizować również swoją sytuację materialną. Bo chociaż, pożyczka on-line jest mniej „czasochłonna”, to konsekwencje związane z jej niespłaceniem w terminie, bywają tak samo kosztowne, co w przypadku tradycyjnej pożyczki bankowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *