Jak tanio podróżować latem?

Dla wielu z nas lato oznacza jedno – ukochane podróże. Niestety często na przeszkodzie stoi brak wolnych środków. Podpowiadamy, jak można latem cieszyć się z urlopu jednocześnie podróżując tanio.

Nie bój się korzystać z tanich linii lotniczych lub mniej popularnych przewoźników

Wcześniej koniecznie zapoznaj się z wiarygodnymi opiniami na ich temat. Znajdziesz je bez problemu w sieci.

Organizuj grupowe wyjazdy

To opcja zwłaszcza dla osób, które posiadają własny środek transportu. Dzięki temu koszta podróży (paliwa) zmniejszą się, ponieważ możecie je podzielić między wszystkich uczestników wyjazdu. Warto jednak wcześniej policzyć dokładnie co bardziej nam się opłaca – wyjazd grupowy zorganizowany na własną rękę czy jednak odbywający się za pośrednictwem touroperatora.

Wybieraj na bazę mniej znaną miejscowość

Łatwo zauważyć, że dotarcie do mniejszych miejscowości, ale położonych blisko popularnych kurortów, wiąże się często z niższymi kosztami podróży. Ma to związek oczywiście z odległością, jaką mamy do pokonania, ale również z liczbą środków transportu, które są do naszej dyspozycji.

Zwiąż się na stałe z jednym touroperatorem

Taka lojalność może okazać się dość opłacalna, gdyż mając na względzie widmo czającej się zewsząd konkurencji, Twój touroperator z pewnością ma w zanadrzu interesujące zniżki i rabaty. Warto też mieć stały dostęp do newslettera dzięki, któremu można mieć wgląd na bieżąco w aktualne promocje na wyjazdy.

Korzystaj z ofert last-minute lub first-minute

Chociaż to propozycje zdecydowanie dla osób, które lubią spontaniczne wyjazdy, bywają bardzo przyjazne dla naszego portfela. Ich minus to brak możliwości dowolnego wyboru terminu wyjazdu czy miejsca noclegowego. Jeśli jednak nie ma to dla nas aż takiego znaczenia, warto przynajmniej raz spróbować.

Rezerwuj wyjazd z dużym wyprzedzeniem

To także sposób na to, aby obniżyć koszta związane z podróżowaniem latem. Pamiętaj, że najdrożej jest zawsze tuż przed otwarciem sezonu letniego. Na najkorzystniejsze warunki cenowe, możemy liczyć rezerwując termin na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.

***
Jeśli nasze pomysły nie przypadły Ci do gustu lub obawiasz się ich realizacji (zwłaszcza w przypadku pierwszego samodzielnie organizowanego wyjazdu), a Twój portfel niedomaga, zawsze możesz skorzystać z dodatkowej gotówki w postaci pożyczki chwilówki. Ofert tego typu wygodnych, błyskawicznych i naprawdę opłacalnych kredytów, znajdziesz w sieci bez problemu. Warto z nich skorzystać, zamiast spędzać kolejne nudne lato przed komputerem, na działce u znajomych czy na basenie…

*grafika: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *