Jak tanio ozdobić mieszkanie na wiosnę

Tegoroczna wiosna wita nas wyjątkowo chłodno, a to tylko dodatkowa motywacja, aby ożywić swoje mieszkanie. Podpowiadamy, jak tego dokonać bez angażowania dużych środków.

Odwiedź sklep z drobiazgami za grosik

Tego typu punków nie brakuje w żadnym większym mieście. Można tam za niewielkie pieniądze nabyć kolorowe ozdoby czy figurki, które nawiązują do klimatu wiosny, jak: podobizny ptaków czy wazoniki ręcznie malowane i zdobione motywami kwiatowymi.

Pobaw się w rękodzieło

Jeśli masz zdolności plastyczne lub jesteś posiadaczem młodszych pociech, wykorzystaj te talenty w prosty sposób. Namaluj własny obraz. Najprostszy z wiosennych motywów to oczywiście słońce, ale możesz też szukać pomysłów w internecie.

Drukuj zdjęcia z wiosennych wycieczek

To kolejny pomysł na tanie ozdobienie mieszkania na wiosnę. Takie zdjęcia możesz umieścić na korkowej tablicy, którą kupisz za grosze w każdym sklepie z artykułami biurowymi. Inny pomysł to wyklejenie nimi centralnej lub bocznej ściany. Możesz też umieścić zdjęcia wydrukowane w formacie pocztówki na grubym sznurku (takim jak do wieszania bielizny). Przyklej je bądź przypnij różnokolorowymi spinaczami biurowymi bądź tradycyjnymi do wieszania prania. Całość powieś na małym gwoździku wbitym w ścianę.

Korzystaj z tablic ogłoszeniowych

Możesz tam znaleźć ciekawe oferty niedrogich drobiazgów lub propozycje wymiany. Szukaj przede wszystkim akcesoriów z motywami kwiatowymi lub zwierzęcymi.

Odmień swój parapet

W tym celu wykorzystaj niedrogie okleiny dekoracyjne. Możesz je znaleźć nie tylko w sklepach plastycznych czy z akcesoriami do domu. Często są one dostępne w osiedlowych marketach w bardzo atrakcyjnych cenach. Możesz też kupić fantazyjne osłonki na doniczki. Dobry pomysł na ozdobienie parapetu na wiosnę, jest ustawienie na nim różnokolorowych doniczek, bądź takich, w których rosną sztuczne kwiatki.

Stwórz własne ozdoby

Wykorzystaj w tym celu sztuczne kwiaty oraz naturalne gałązki znalezione w trakcie spaceru po lesie czy parku. Sztuczne kwiatki możesz zdjąć z plastikowych łodyg i umieścić je w różnych miejscach na gałązkach. Ustawione w wazonie, który możesz dodatkowo przemalować bądź ozdobić sznurkiem lub wstążką kilkakrotnie owiniętą wokół jego szyjki, wniosą do wnętrza nieco wiosennego powiewu.

Naklejki ścienne

To również niezbyt drogie rozwiązanie. Tym bardziej, że sięgając po naklejkę składającą się z kilku elementów, możesz ozdobić jednocześnie całe wnętrze.

Jeśli mimo to, nasze propozycje nie przypadły Ci do gustu, a w Twoim budżecie domowym nie ma miejsca na dodatkowe wydatki, zawsze możesz skorzystać z pożyczki pozabankowej. Tym bardziej, że wiosenne promocje nie omijają i tego sektora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *