Jak przygotować Dzień Mamy, gdy jesteś za granicą?

Dzień Mamy – jak co roku – świętujemy 26 maja. Nie zawsze jednak możemy zjawić się tego dnia, aby złożyć życzenia i uściskać naszą ukochaną mamę. Co wtedy? Podpowiadamy, jak świętować ten dzień, gdy jesteśmy za granicą.

Punkt pierwszy: prezenty

Oczywiście bez nic nie może być mowy o uczczeniu Dnia Matki. Ponieważ nie ma Cię blisko postaraj się, by było to coś naprawdę wyjątkowego. Pomyśl na przykład o zamówieniu usługi, jaką jest poczta kwiatowa. Wybierz bukiet, który najbardziej pasuje do Twojej mamy. Poszukaj też dodatkowych upominków, które każda dobra kwiaciarnia internetowa posiada w swojej ofercie. Oczywiście nie zapomnij także o prezencie, który wywoła dodatkowy uśmiech na twarzy Twojej mamy i pozwoli jej na chwilę odpoczynku, jak na przykład voucher na zabieg w salonie odnowy biologicznej.

Punkt drugi: atmosfera

Oczywiście łatwo ją stworzyć, kiedy jest się na miejscu. Ale niech odległość nie będzie dla Ciebie przeszkodą. Jak tego dokonać? To proste. Wystarczy, że wynajmiesz dobrą firmę cateringową, która nie tylko dowiezie na czas pyszne jedzenie, ale również zadba o jego oprawę wizualną. Niech to będą kwiaty, muzyka albo aromatyczne kadzidełka czy świece. Ideałem będzie zgranie tego w czasie z Twoim telefonem na Skype. Wtedy możecie świętować chociaż daleko to i tak blisko siebie.

Punkt trzeci: życzenia

I po raz kolejny zastosuj element zaskoczenia. Możesz zamówić usługę, jaką jest śpiewający telegram. Ułóż własny tekst, albo posłuż się słowami piosenki czy cytatem, które najbardziej oddają charakter Twojej mamy. Drugi pomysł to czekoladowa kartka z życzeniami, czyli nic innego, jak personalizowane czekoladki. Ze smakowitych liter ułóż słowo Mama, albo Mamo Kocham Cię lub Mamo Dziękuję Ci. Pamiętaj, aby nie zrezygnować przy tym z życzeń składanych przez telefon.

Przytoczony scenariusz możecie dowolnie zmodyfikować lub wybrać tylko jeden z jego elementów. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości. I chociaż najdroższe prezenty świata nie zastąpią mamie Waszej wizyty, to postarajcie się, aby mimo wszystko mama nie odczuła tej dzielącej Was odległości.

***

Bycie dorosłym nie zwalnia nas z pamięci o naszych Mamach. Nawet wówczas, gdy jesteśmy na drugim końca świata. Współczesna technologia jest na tyle rozwinięta, że przychodzi nam z pomocą, dzięki czemu możemy bez problemu urządzić Dzień Matki bez bezpośredniej obecności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *