Jak korzystać za darmo z bankomatu?

Bankomaty to wciąż popularne urządzenia do wypłacania gotówki. Niestety bywa tak, że niektóre banki pobierają prowizję za dokonywane w ten sposób wypłaty. Gwarancji darmowych wypłat nie stanowi nawet wybór bankomatu przynależącego do danego banku. I chociaż są to niezbyt wysokie kwoty, to uszczuplają Twój portfel. W jaki sposób można pozbyć się tych obciążeń?

Wypłacaj pieniądze w sklepie

Aby tego dokonać musisz widzieć oznaczenie cashback. Oznacza to, że dany sklep umożliwia Ci pobranie drobnych kwot, w trakcie dokonywania zakupów. Zazwyczaj takie informacje znajdują się nad kasami. Ale możesz też o nią zapytać zanim zdecydujesz się na robienie zakupów.

Sprawdź zapis w umowie

Okazuje się, że niektóre banki nie pobierają prowizji, kiedy dokonasz w określonym czasie operacji finansowych na daną kwotę. Może to być też uwarunkowane np. przelaniem na swoje konto środków z innego banku.

Sprawdź czy w Twoim banku nie obowiązują limity

Niektóre z banków nie pobiegają opłat za wypłaty powyżej ustalonego limitu np. 100 – 200zł. Wtedy musisz wypłacać wyższe sumy, aby uniknąć dodatkowych opłat. Inne wyjście jest takie, że możesz wypłacić wyższą kwotę, a następnie nadwyżkę … oddać przy pomocy wpłatomatu 🙂

Sprawdź listę darmowych bankomatów

Taki wypis znajdziesz bez problemu na stronie Twojego banku. Dowiesz się też przy okazji, czy Twoje konto upoważnia Cię do darmowych wypłat.

Upewnij się, która karta gwarantuje darmowe wypłaty

Wypłat możesz dokonywać kartami kredytowymi lub debetowymi. Dowiedz się w oddziale swojego banku, czy do którejś z nich są przypisane darmowe wypłaty.

Jeśli żadna z powyższych rad nie jest dla Ciebie odpowiednia, to posłuż się najnowszymi technologiami. Na przykład możesz dokonywać operacji bezgotówkowych przy wykorzystaniu swojej karty płatniczej. W ten sposób nie tylko unikniesz opłat za korzystnie z bankomatu, ale także możesz obniżyć koszta utrzymania swojego rachunku. Ponadto wykorzystuj aplikacje płatnicze, które poleca Twój bank, a jakie są gratyfikowane właśnie darmowymi wypłatami z bankomatów. Musisz jedynie posiadać w tym celu smartfona z wymaganym systemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *