Internet zamiast banku

Przywykliśmy już, że Internet to wszechstronne narzędzie. Ułatwia nam wykonywanie wielu czynności, jak chociażby zakupy, opłacanie rachunków, szukanie pracy czy też jej wykonywanie. To także on stał się narzędziem, które zaczęli wykorzystywać firmy pożyczkowe. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z tego rozwiązania lub obawiasz się go, przeczytaj koniecznie ten artykuł i dowiedz się, jakie posiadają plusy pozabankowe pożyczki internetowe.

Internet, jako pomoc w zaciągnięciu kredytu

Internet może nam pomóc w zdobyciu pożyczki na kilka sposobów. Po pierwsze pozwalając zorientować się w różnicach między poszczególnymi ofertami. Wystarczy przyjrzeć się jak wygląda ranking pożyczek i sprawdzić, na którym miejscu znajduje się „nasz” przyszły kredytodawca. Internet pomoże też w dotarciu do opinii na temat interesującego nas pożyczkodawcy. Służą temu zarówno komentarze na stronie, jak i forach poświęconych tej tematyce. Internet sprawdza się również, jako kalkulator pożyczkowy, co ułatwia zorientowanie się, która z dostępnych ofert będzie dla nas i naszego portfela najkorzystniejszym rozwiązaniem.

 Zalety internetowych pożyczek

Najważniejszą zaletą jest ich łatwodostępność. Aby otrzymać taki kredyt, niewymagane są zaświadczenia o zarobkach. Nie trzeba też szukać żyrantów. Wystarczy jedynie ważny dowód osobisty oraz aktywny rachunek bankowy i numer telefonu komórkowego. Tego typu pożyczki charakteryzuje również krótki czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, jak i finalizację całej transakcji. Jeśli mamy konto w tym samym banku, co nasz pożyczkodawca bywa, że pieniądze otrzymujemy w tym samym dniu, w którym złożyliśmy wniosek. Pozostałe atuty pożyczek pozabankowych przez Internet przedstawiają się następująco:

  • nie wymagają dodatkowych opłat – jedynie symbolicznego uiszczenia kwoty 0,01 zł lub 1 zł, która jest zwracana na rachunek wnioskodawcy;
  • przyznawane są również niewielkie kwoty – banki rzadko, kiedy udzielają pożyczek w kwocie np.100zł;
  • są to pożyczki bez wskazywania celu – dzięki temu możemy dowolnie rozdysponować kwotą, jaka została nam przyznana;
  • istnieje opcja przedłużenia spłaty pożyczki – odbywa się jednak przy pomocy dodatkowej opłaty adekwatnej do okresu, jakiego potrzebuje wnioskodawca;
  • są to pożyczki bez zastawu i poręczenia – co ułatwia wielu osobom otrzymanie takiego kredytu.

Warunki pożyczki są umieszczone i jasno opisane na stronie.

W razie pytań, do naszej dyspozycji jest też konsultant, który odpowiada na pytania w godzinach 6-24. Pracuje on również w dni ustawowo wolne od pracy. Pożyczki internetowe pozabankowe cieszą się też sporym zainteresowaniem ze względu na liczne interesujące akcje promocyjne typu konkursy czy rabaty.

Chociaż wzięcie pożyczki przez Internet wydaje się proste i niekłopotliwe, powinniśmy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Każda pożyczka wymaga, bowiem odpowiedzialności i dojrzałości. Nawet, jeśli uda nam się przedłużyć okres spłaty, pamiętajmy, że kiedyś trzeba będzie oddać pożyczone pieniądze. Warto, więc trzy razy dobrze przeanalizować swoją przyszłą sytuację finansową, by potem nie mieć problemów z windykatorami.

zdjęcie_FirmBee_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *