Inne

Sprawdź, jak pożyczka pozabankowa może ułatwić Ci życie.

Niepopłacone na czas faktury; szef zalegający z wynagrodzeniem czy nieszczęśliwy wypadek, potrafią nas czasami wpędzić w tarapaty finansowe. Całe szczęście nie zostajemy całkiem sami z naszym problemem. Koło ratunkowe, które mamy wtedy na wyciągnięcie ręki to pożyczka pozabankowa. Sprawdź, jak może ułatwić nam życie. (więcej…)

6 sposobów na ratunek dla upadającego biznesu

Niekiedy prowadzony przez nas – początkowo ze sporym sukcesem – biznes zaczyna się chwiać. Wtedy mamy dwa wyjścia. Pierwsze – to poddać się i zrezygnować z działalności. Drugie – poszukać pomocy z zewnątrz. Oto lista 6 sposobów na uratowanie upadającego biznesu. (więcej…)

Ile kosztuje poród w prywatnym szpitalu?

To w jakich warunkach przyjdzie Ci urodzić, może rzutować nie tylko na Twoje zdrowie fizyczne, ale i na stan psychiczny. Stąd też warto przemyśleć opcję, jaką jest poród prywatny. Jakie daje korzyści takie rozwiązanie i jak wygląda to pod kątem kosztów.

Zalety prywatnego porodu

Poród w szpitalu prywatnym to przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo dla mamy i jej dziecka. Ma to związek po pierwsze z zespołem medycznym. Zatrudniani specjaliści są do wyłącznej dyspozycji rodzącej. Poza tym są to osoby, które nie tylko posiadają doświadczenie poparte ukończonymi studiami i praktyką zawodową, ale również systematycznie uzupełniają wiedzę zdobytą już w danym zakresie (położnik, neonatolog, anestezjolog). Prywatny poród to także dostęp do jednoosobowej w pełni wyposażonej sali porodowej. Sporą zaletą tego rozwiązania jest też zapewnienie komfortu już po porodzie. Wtedy kobiety są przenoszone do jedno – góra dwuosobowej sali poporodowej z łazienką i wszelkimi wygodami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w prywatnych szpitalach bardzo często funkcjonuje system „rooming in”. Oznacza to, że mama może przebywać cały czas ze swoją pociechą. To zbliża i pomaga na budowanie pozytywnej i głębokiej więzi między maleństwem, a jego mamą już od samego początku. Prywatny poród gwarantuje też każdej pacjentce indywidualny kontakt z całym personelem. W ten sposób placówki usiłują zmniejszyć stres towarzyszący samemu porodowi, jak i wszelkie obawy, jakie pojawiają się tuż po urodzeniu dziecka. Warto zwrócić przy tym uwagę, że wiele prywatnych szpitali gwarantuje też swoim pacjentkom opiekę poporodową – włącznie z niezbędnymi badaniami.

Indywidualne podejście do pacjentki oraz wysoce wyspecjalizowany zespół medyczny to zalety porodu prywatnego

Ile to kosztuje?

Jak nie trudno się domyśleć, tego typu udogodnienia mają swoją cenę i to wcale nie małą. Całkowity koszt zależy przede wszystkim od wyboru czy też konieczności zastosowania danej metody porodu. Ceny wzrastają, gdy jest to poród metodą CC (cesarskie cięcie). Bywa też, że dodatkowo trzeba płacić za udogodnienia typu: sala o podwyższonym standardzie, obecność osoby towarzyszącej, indywidualna opieka położnej czy porada psychologiczna. Ceny za sam poród wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, zaś koszta dodatkowych usług dotyczą przedziału od kilkuset złotych do 1000/2000zł.

Jak wybrać dobry prywatny szpital na poród?

Estetyka i wyposażenie sali poporodowej i porodowej to istotny element gwarantujący bezpieczny poród.

Jeśli decydujesz się na poród prywatny po pierwsze sprawdź opinie, jakie krążą w sieci lub wśród Twoich znajomych na temat danej placówki. Po drugie odwiedź to miejsce i zobacz na własne oczy, czy jest to rzeczywiście miejsce, jakie zagwarantuje Ci warunki o jakich marzysz. Po trzecie porównaj ceny zarówno samego porodu, jak i dodatkowych usług. Sprawdź, co dokładnie jest wliczone w cenę. Z pewnością na Twoją uwagę zasługuje taka placówka, która:

  • może poszczycić się dużą liczbą prywatnych porodów;
  • posiada dodatkowo dobrze wyposażony oddział neonatologiczny;
  • gwarantuje pobyt osoby towarzyszącej;
  • daje Ci prawo wyboru sposobu porodu;
  • zatrudnia wysoce doświadczony personel.

Skuteczna dieta – czyli czy można schudnąć tanio i na długo?

Określenie „skuteczna dieta” budzi w większości z nas negatywne skojarzenia. Po pierwsze – wydaje się nam, że to długa lista samych zakazów. Po drugie – wyobrażamy sobie, że z pewnością zrujnuje nasz portfel. Udowadniamy, że … da się schudnąć – tanio, skutecznie i na dodatek ze smakiem. Ale zacznijmy od początku … (więcej…)

Urządzamy pokój dla dziecka – jak zrobić to tanio, ale bezpiecznie?

Pokój dziecięcy i jego urządzenie w taki sposób, by dziecko czuło się w nim komfortowo i bezpiecznie, kojarzy nam się przede wszystkim z dużymi nakładami finansowymi. Podpowiadamy, jak dokonać tego taniej, ale bez narażania dziecka na niebezpieczeństwo. (więcej…)

Czy firmowe spotkanie wielkanocne można włączyć do kosztów?

Firmowe spotkanie wielkanocne to świetna okazja do wzmocnienia i polepszenia relacji między współpracownikami. Nie wszyscy przedsiębiorcy decydują się jednak na ich organizację w obawie przed nadwyrężeniem firmowego budżetu. Zobaczcie, czy to uzasadnione obawy? (więcej…)

Na jaki kurs językowy warto się zapisać?

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to obecnie jeden z największych atutów, które bierze pod uwagę większość pracodawców. Podpowiadamy, na jaki kurs językowy warto się zapisać, aby ta inwestycja jak najbardziej się nam opłaciła? (więcej…)