Ile kosztuje sprzęt do biegania?

W niemal każdym poradniku dla początkującego biegacza można przeczytać, że … jest to najprostsza droga do wyrobienia kondycji, a żeby zacząć wystarczy mieć wygodne buty i dres. Możemy, zatem pomyśleć, że to jeden z tańszych sportów. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z bieganiem na dobre, musicie się nastawić na pewne koszta. Szczególnie, że same ciuchy to nie wszystko. Zatem co będzie nam potrzebne do biegania i ile to może kosztować?

Sprzęt do biegania – warto czy nie?

…teoretycznie można się bez niego obyć, ale praktycznie nie ma to większego sensu. Dlaczego? Nie, nie chodzi tu bynajmniej o pochwalenie się na Fb czy IG, ile kilometrów pokonaliśmy i w jakim rekordowym czasie. Sprzęt do biegania jest nam potrzebny przede wszystkim po to, aby kontrolować swoje postępy, ale na tym nie koniec. Za jego użyciem przemawiają również względy bezpieczeństwa. Poza tym akcesoria do biegania mogą nas zmotywować do dalszej pracy – nic tak nie cieszy, jak świadomość, że dziś przebiegło się więcej niż jeszcze tydzień temu i to bez zadyszki.

Sprzęt do biegania – w co warto zainwestować?

Na pierwszy ogień powinien iść wszelkiego rodzaju sprzęt pomiarowy. Mam tu na myśli „zabawki” takie, jak:

  • pulsometr – da nam odpowiedź, z jaką mocą odbył się nasz bieg, jakie było nasze tętno początkowe, a jakie końcowe;
  • zegarek sportowy – ułatwi rozeznanie ile czasu trwał nasz trening, a ile przerwy; istnieją też takie zegarki, które wskazują ilość pokonanych kilometr czy spalonych kalorii;
  • dobry krokomierz z czujnikiem ruchu rozpoznającym sposób, w jakim się poruszamy.

Druga ważna kategoria sprzętu do biegania, to sprzęt zabezpieczający. Zalicza się do niej:

  • pas biodrowy z bidonem – nawodnienie w trakcie biegu, to bardzo ważna sprawa: pozwala nabrać sił, ale i uzupełnić niedobory minerałów, które wypociliśmy;
  • opaska odblaskowa – to ważne szczególnie jesienią i zimą, gdy dni stają się krótsze i szybko zapada zmierzch, musimy być widoczni na drodze;
  • telefon z naładowaną baterią – pomoże nam w razie problemów typu poważniejsza kontuzja, wypadek, zasłabnięcie wezwać pomoc i bezpiecznie wrócić do domu.

Ile to może kosztować?

Najtańszy pulsometr kupimy już za około 100 złotych. I taki na sam początek nam w zupełności wystarczy. Chyba, że podjęliśmy pewną decyzję o bieganiu, które będzie nam towarzyszyło przez dłuższy okres. Wtedy musimy nastawić się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Podobnie jest w przypadku zegarka sportowego. Jeśli chodzi o pozostałe akcesoria to pas biodrowy oraz opaskę można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze sięgające kwoty 50zł. Telefon – tutaj ceny bywają bardzo różne w zależności od modelu, który nam się spodobał.

Bieganie wbrew utartym schematom jest drogim sportem. Do wymienionych kwot musisz jeszcze dodać zakup odzieży sportowej, bo chodzi o Twój pełen komfort, ale i zdrowie. Jeśli Twój portfel świeci pustkami, sięgnij po wsparcie, jakie daje pożyczka krótkoterminowa. Możesz zdecydować czy interesuje Cię opcja jednorazowej czy ratalnej spłaty, a pieniądze możesz mieć na koncie w dniu złożenia wniosku.

*zdj.główne: Couleur_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *