Ile kosztuje poród w prywatnym szpitalu?

To w jakich warunkach przyjdzie Ci urodzić, może rzutować nie tylko na Twoje zdrowie fizyczne, ale i na stan psychiczny. Stąd też warto przemyśleć opcję, jaką jest poród prywatny. Jakie daje korzyści takie rozwiązanie i jak wygląda to pod kątem kosztów.

Zalety prywatnego porodu

Poród w szpitalu prywatnym to przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo dla mamy i jej dziecka. Ma to związek po pierwsze z zespołem medycznym. Zatrudniani specjaliści są do wyłącznej dyspozycji rodzącej. Poza tym są to osoby, które nie tylko posiadają doświadczenie poparte ukończonymi studiami i praktyką zawodową, ale również systematycznie uzupełniają wiedzę zdobytą już w danym zakresie (położnik, neonatolog, anestezjolog). Prywatny poród to także dostęp do jednoosobowej w pełni wyposażonej sali porodowej. Sporą zaletą tego rozwiązania jest też zapewnienie komfortu już po porodzie. Wtedy kobiety są przenoszone do jedno – góra dwuosobowej sali poporodowej z łazienką i wszelkimi wygodami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w prywatnych szpitalach bardzo często funkcjonuje system „rooming in”. Oznacza to, że mama może przebywać cały czas ze swoją pociechą. To zbliża i pomaga na budowanie pozytywnej i głębokiej więzi między maleństwem, a jego mamą już od samego początku. Prywatny poród gwarantuje też każdej pacjentce indywidualny kontakt z całym personelem. W ten sposób placówki usiłują zmniejszyć stres towarzyszący samemu porodowi, jak i wszelkie obawy, jakie pojawiają się tuż po urodzeniu dziecka. Warto zwrócić przy tym uwagę, że wiele prywatnych szpitali gwarantuje też swoim pacjentkom opiekę poporodową – włącznie z niezbędnymi badaniami.

Indywidualne podejście do pacjentki oraz wysoce wyspecjalizowany zespół medyczny to zalety porodu prywatnego

Ile to kosztuje?

Jak nie trudno się domyśleć, tego typu udogodnienia mają swoją cenę i to wcale nie małą. Całkowity koszt zależy przede wszystkim od wyboru czy też konieczności zastosowania danej metody porodu. Ceny wzrastają, gdy jest to poród metodą CC (cesarskie cięcie). Bywa też, że dodatkowo trzeba płacić za udogodnienia typu: sala o podwyższonym standardzie, obecność osoby towarzyszącej, indywidualna opieka położnej czy porada psychologiczna. Ceny za sam poród wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, zaś koszta dodatkowych usług dotyczą przedziału od kilkuset złotych do 1000/2000zł.

Jak wybrać dobry prywatny szpital na poród?

Estetyka i wyposażenie sali poporodowej i porodowej to istotny element gwarantujący bezpieczny poród.

Jeśli decydujesz się na poród prywatny po pierwsze sprawdź opinie, jakie krążą w sieci lub wśród Twoich znajomych na temat danej placówki. Po drugie odwiedź to miejsce i zobacz na własne oczy, czy jest to rzeczywiście miejsce, jakie zagwarantuje Ci warunki o jakich marzysz. Po trzecie porównaj ceny zarówno samego porodu, jak i dodatkowych usług. Sprawdź, co dokładnie jest wliczone w cenę. Z pewnością na Twoją uwagę zasługuje taka placówka, która:

  • może poszczycić się dużą liczbą prywatnych porodów;
  • posiada dodatkowo dobrze wyposażony oddział neonatologiczny;
  • gwarantuje pobyt osoby towarzyszącej;
  • daje Ci prawo wyboru sposobu porodu;
  • zatrudnia wysoce doświadczony personel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *