Ile kosztuje działka pod Warszawą?

Warszawa, Poznań czy Kraków to najczęściej brane pod uwagę okolice, w których Polacy planują zakup wymarzonej działki. Nic w tym dziwnego – duże i znane miasta czy też ich najbliższe okolice dają sporo możliwości i gwarantują bezproblemową komunikację z centrum. Największą zaletą jest ich doskonałe skomunikowanie z centrum. Zobaczcie, jak może to wyglądać cenowo, jeśli chodzi o okolice stolicy Polski i sprawdźcie, co ma tak naprawdę wpływ na ich ostateczny kształt.

Jak kształtują się ceny działek pod Warszawą?

Ceny działek pod Warszawą utrzymują od początku bieżącego roku tendencję wzrostową. Jest to trend, który dotyczy również innych dużych miast wojewódzkich i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Średni koszt za mkw to ok. 813zł. To stawka obowiązująca jeszcze przed targowaniem ceny.

Od czego zależne są ceny działek podwarszawskich?

Ceny podwarszawskich działek są bardzo zróżnicowane. Wpływa na to szereg czynników. Najważniejszy z nich to konkretne położenie takiej działki. Dużo więcej żądają właściciele, których działka położona jest blisko węzłów komunikacyjnych lub teren której cechuje rozbudowana i łatwodostępna infrastruktura. Na wartość działki wpływa więc m.in. bliskie sąsiedztwo szkoły lub/oraz przedszkola, sklepów czy apteki lub szpitala bądź przychodni.

Cenę podwyższają również takie elementy, jak chociażby:

  • wolny dostęp do kompletu mediów;
  • odseparowanie od męczących odgłosów;
  • odległość od kłopotliwych sąsiadów, jak na przykład: spalarnia, masarnia, wysypisko śmieci, zakłady.

O cenie mogą też decydować cechy indywidualne działki. Niższe są zazwyczaj ceny tych bardzo standardowych pod względem wymiarowym. Wyższych cen można się natomiast spodziewać po działkach o nietypowym kształcie. Jeszcze inaczej kształtują się obszary trudne do zabudowy.

Jak znaleźć działkę idealną?

Chcąc znaleźć działkę, która nie spowoduje, że zbankrutujemy dobrze jest poznać co najmniej kilka lub kilkanaście różnych ofert. Zestawić je ze sobą i porównać pod względem oferowanych warunków oraz celów, jakie chcemy dzięki jej nabyciu spełnić. Na koniec warto się zainteresować czy obszar, na którym znajduje się nasza działka nie został ujęty w przyszłościowych planach zagospodarowania przez gminę. Sprawdźmy też dokładnie, czy na jej terenie nie znajduje się obiekt, który mógłby stać się punktem konfliktu. Niestety coraz częściej media informują nas o tego typu problemach, których można było uniknąć zanim jeszcze wystawiło się dom czy w ogóle nabyło działkę. Niektóre z nich znajdują rozwiązanie w sądzie, inne pozostają nie rozwiązane…

Tania działka pod Warszawą to swego rodzaju rarytas, który kusi niemal z marszu, byśmy się nim zainteresowali. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się od razu. Poprośmy o czas do namysłu i poszukajmy jeszcze podobnych ofert, a każdej z nich przyjrzyjmy się dokładnie. Zastanówmy się też czy czasami w kusząco niskiej cenie nie czai się jakieś sprytnie ukryte niebezpieczeństwo… Życzymy udanych i rozsądnych inwestycji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *