Ile kosztuje darmowa nauka ?

Atrakcyjne kierunki, przyjazna atmosfera, łatwy dostęp do materiałów, wysoka zdawalność – tak najczęściej reklamują się darmowe szkoły policealne oraz dla dorosłych. Dziś zdradzimy czy rzeczywiście darmowa nauka jest całkowicie bezpłatna. Odpowiemy też na pytanie czy warto się zapisać do takiej szkoły.

Darmowa czyli jaka?

Darmowa szkoła nie zawsze oznacza całkowity brak opłat, ale i tak jest bardziej opłacalna niż tradycyjne kursy.

Darmową nauką zainteresowani są przede wszystkim osoby dorosłe. Uczniowie rekrutują się spośród dwóch grup. Pierwsza to dorośli, którzy pragną nadrobić swoje braki w edukacji i w ten sposób utorować sobie drogę do lepiej płatnej pracy. Drugą grupę stanowią osoby pragnące zdobyć dodatkowe: wiedzę i umiejętności lub szukające sposobu na przekwalifikowanie się w najmniej kosztowny sposób. Na czym właściwie polega darmowa szkoła i czy faktycznie nic nie płacimy za edukację? Zajęcia nie różnią się niczym od tych tradycyjnych z tą różnicą, że sama nauka trwa o wiele krócej. O tym, czy zostaniemy przyjęci nie decydują żadne egzaminy, a jedynie kolejność przyjęć. Co do kwestii związanych z wydatkami, to nie zawsze jest to w 100% darmowa edukacja. W większości przypadków, szkoły nie pobierają jedynie opłat za: wpisowe, materiały dydaktyczne, wydawane dokumenty. Opłaty semestralne nadal obowiązują, chociaż są one i tak dużo niższe niż w przypadku studiów. Warto przy tym nadmienić, iż wiele placówek posiada ciekawe programy zniżkowe na kolejne semestry. Naprawdę dobre darmowe szkoły mają też w swojej ofercie kierunki zupełnie bezpłatne, które trwają rok i odbywają się na zasadzie kursu praktycznego. Jednakże trzeba się o nie dowiadywać w placówce szkoły.

Korzyści z darmowej edukacji

Darmowa nauka (czy to zawodu czy języka) to doskonały pomysł – także dla osób dorosłych.

Czy tego typu szkoły warte są naszej uwagi? Jak najbardziej tak. Po pierwsze – są one przeznaczone dla każdego bez względu na wiek. Po drugie – dobór kierunków jest podyktowany aktualnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Po trzecie – można wybierać między formą zdobywania wiedzy: on-line lub stacjonarnie. Dzięki temu uczeń ma możliwość pogodzenia pracy czy innych obowiązków z nauką. Po czwarte – darmowa edukacja to faktycznie spore oszczędności dla naszej kieszeni i co ważne nie odbywa się to kosztem wiedzy. Zajęcia w tego typu szkole opierają się w ogromnej mierze na praktyce, dzięki czemu są bardziej przydatne. Nauka trwa dużo krócej, niż w przypadku studiów o tym samym kierunku. I rzecz najważniejsza – daje osobom pracującym szanse na poszerzenie własnych horyzontów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *