Ile kosztuje bal karnawałowy w Warszawie?

Karnawał to zaraz po Sylwestrze najbardziej wyczekiwany przez niektórych czas, który upływa pod znakiem dobrej zabawy. Każde miasto z tej okazji przygotowuje dla swoich mieszkańców, jak i przyjezdnych masę ciekawych imprez. My skupiliśmy się na Warszawie.

Jak długo trwa karnawał 2019?

Karnawał to okres między świętem Trzech Króli a Środą Popielcową. Data jego rozpoczęcia jest stała, zaś ruchomy jest ostatni dzień karnawału i uzależniony ściśle od tego, kiedy wypada Wielkanoc. Karnawał 2019 rozpoczyna się w najbliższą niedzielę – czyli 6 stycznia i potrwa aż do 5 marca. Oznacza to, że okazji do wspólnej zabawy nie zabraknie. W sumie mamy do dyspozycji 8 weekendów – to odpowiednio dużo, aby zorganizować samemu jakąś imprezę, albo udać się ze znajomymi do klubu. Można też wybrać się na bal karnawałowy na przykład do Warszawy.

Jak karnawał to tylko w Warszawie

Dlaczego akurat Warszawa, skoro właściwie każde większe miasto w Polsce posiada własną ofertę imprez – w tym również specjalnych bali karnawałowych? Powodów jest kilka. Po pierwsze – Warszawa sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną. Decydując się na pobyt w niej w trakcie karnawału możemy resztę czasu wolnego spędzić na zwiedzaniu. Po drugie – do stolicy łatwo się dostać z dowolnego zakątka. Metropolia warszawska wyróżnia bogata sieć połączeń. I wreszcie po trzecie – nasz karnawałowy wyjazd do Warszawy może zapoczątkować realizację jednego z bardziej popularnych postanowień noworocznych dotyczących podróżowania lub też spędzania większej ilości czasu z rodziną/znajomymi/drugą połówką.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od miejsca, w które się wybierzecie. Najlepiej wybrać się na bal karnawałowy organizowany przez hotel lub restaurację. Dzięki temu będziecie pewni, że impreza się na pewno odbędzie. Po drugie istnieje możliwość zatrzymania się na nocleg, gdyż taki bal trwa zazwyczaj do białego rana. Nie trzeba wtedy martwić się o to, jak i czym wrócimy. Można sobie też spokojnie pozwolić na alkohol – wliczony w cenę imprezy. Na jakie koszta powinniśmy się przygotować? Wbrew pozorom nie są one zbyt wygórowane i wahają się w granicy 145 – 175zł od osoby. Co jest wliczone w koszta? Oczywiście bogate menu – dania na ciepło, przystawki, dania na ciepło, deser. Do tego serwis alkoholowy bez ograniczeń. I najważniejsze – muzyka na żywo. O nasze dobre nastroje zadbają D’J oraz Wodzirej. Osobno i dodatkowo liczony jest nocleg, ale i tutaj nie musimy bać się o swój portfel. Tutaj koszta sięgają ok. 180zł za nocleg.

Jeśli spodobał się Wam nasz pomysł na bal karnawałowy w Warszawie, to pospieszcie się z rezerwacją miejsc. Im wcześniej to zrobicie, tym większa pewność, że nie ominie Was dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *