Ile będą nas kosztować tegoroczne wakacje?

Wraz z nadejściem i rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, pojawia się zawsze nierozerwalna kwestia wydatków związanych z wyjazdami. Wiemy, ile Polacy przeznaczą na tegoroczne urlopy oraz znamy kierunki, w jakie się najwięcej z nich uda.

Dlaczego warto jechać na urlop?

Każdy z nas potrzebuje raz na jakiś czas odpocząć od natłoku obowiązków zawodowych i wyzwań, jakie stawia przed nim życie. Aby skutecznie zregenerować siły i uzupełnić zasoby energetyczne, powinniśmy przynajmniej raz w roku udać się na urlop. Odskocznia od codzienności jest potrzebna każdemu. Szczególnie, gdy pracujemy umysłowo lub wykonujemy monotonne zajęcia. Przerwa w ich wypełnianiu oraz regeneracja umysłu skutkuje niemal natychmiast przypływem sił oraz przejawami większej kreatywności. urlop jest też potrzebny, by podreperować zdrowie psychiczne czyli zrelaksować się w sposób najchętniej przez nas lubiany. Dla jednych będzie to aktywność fizyczna – jazda na rowerze czy piesze wycieczki. Inni będą woleli czas wolny spędzać na spacerach, wylegując się na leżaku czy kocu lub rozkoszując podniebienie lokalnymi przysmakami.  Urlop to także dobry sposób na zdobycie nowych wspomnień czy doświadczenia czegoś nowego.  Szczególnie, jeśli wybierzemy się na wakacje zagraniczne lub w miejsce, którego dotąd nie mieliśmy okazji odwiedzić.

Jak wybrać kierunek wakacji?

spain-379535_640_efraimstochter

Wybierając się na wakacje warto poszukać inspiracji w najmodniejszych kierunkach urlopowych (Efraimstochter_pixabay.com)

Zazwyczaj mamy swoje ulubione tereny lub wymarzone miejsca, gdzie chcemy spędzić swój urlop. Czasem jest to zagranica. Kiedy indziej uroczy zakątek Polski. Są jednak wśród nas i tacy, którym brakuje pomysłu na to gdzie spędzić wakacje. Dobrą wskazówką czy inspiracją może okazać się dla nich poznanie najmodniejszych kierunków sezonowych wyjazdów ich rodaków. Takich informacji należy szukać w sieci – na forach tematycznych, blogach podróżniczych czy nawet stronach biur podróży czy wyszukiwarek miejsc noclegowych i atrakcji turystycznych. decydując się ostatecznie na to, gdzie pojedziemy, należy wziąć pod uwagę:

  • czas, jaki mamy do dyspozycji;
  • wysokość budżetu, jakim dysponujemy – jeśli brak nam gotówki, zawsze możemy sięgnąć po pożyczkę pozabankową, która ułatwi nam realizację naszych wakacyjnych planów, a termin jej spłaty zestawić z terminem wypłaty, lub nawet odłożyć jej spłatę na wiele miesięcy, taką ofertę przygotowało np. Zaplo;
  • rodzaj atrakcji, jakie lubimy najbardziej;
  • oferty czasu wolnego, które powinny być zgodne z naszymi preferencjami.

Najmodniejsze kierunki wakacyjne 2016

W tym roku Polscy turyści częściej spędzą swój urlop na obszarze Polski. Dzieje się tak nie ze względu na ubogą ofertę biur podróży. Wakacje w Polsce to przede wszystkim większa pewność bezpiecznego pobytu, jak i powrotu. Nie oznacza to jednak, że kierunki zagraniczne odeszły zupełnie w odstawkę. Wśród najczęściej wybieranych kierunków przez naszych rodaków znalazły się: Hiszpania, Chorwacja i Włochy czyli miejsca, o których media nie informowały o próbach zamachów.

Ile wydamy na tegoroczne wakacje?

Za granicą Polacy zamierzają zostawić o 300 zł więcej niż rok temu. Średnio na wypoczynek zagraniczny polski turysta wyda w tym roku blisko  2 922 zł/osoba.  Na krajowe wakacje szacują wydać o 150 zł więcej. Urlop w kraju wyniesie 1 490 zł za osobę.

*zdj.główne: Lazare_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *