Gdzie zimą uprawiać sport?

Aktywny tryb życia to nie tylko moda, ale przede wszystkim przepis na utrzymanie dobrego zdrowia przez całe życie. Ruszając się chociażby pół godziny dziennie każdego dnia lub ćwicząc 3 razy w tygodniu, możemy być bardziej pewni tego, że nie będą nam groziły: nadwaga, ani osteoporoza. Uchronimy się też przed przedwczesnym starzeniem. Zachowamy też sprawne stawy i zdrowy kręgosłup do późnej starości. Super, tylko jak tu ruszać się zimą, gdy za minusowe temperatury za oknem nie zachęcają?  Niskie temperatury czy śnieg lub wiatr, to słabe wymówki. Zimą sport można uprawiać praktycznie wszędzie. Przekonajcie się sami.

Siłownia lub klub fitness

To najbardziej popularne miejsca oblegane zimą przez osoby chcące zachować dobrą formę i zgrabną sylwetkę. Zalety ćwiczenia na siłowni czy w klubie łatwo zliczyć na palcach jednej ręki:

  • przyjazna atmosfera;
  • dostęp do bardzo różnych sprzętów, akcesoriów i maszyn;
  • możliwość skorzystania z profesjonalnych porad trenerów czy osób zaprawionych w boju.

Na siłowni jest ciepło, przyjemnie i …drogo. Chociaż coraz modniejsze stają się siłownie całodobowe, to musimy się też liczyć z tym, że w przeważającej liczbie są to obiekty otwarte w określonych godzinach. Czasem jest to jednak niewykonalne, a niestety za opuszczone treningi czy niewykorzystane godziny, nikt nam nie zwraca pieniędzy. Nie przechodzą one też na następny miesiąc.

Ścianki wspinaczkowe

Tutaj także zimą można spędzić aktywnie czas wolny. Co ciekawsze wcale nie musimy mieć wspinania w krwi :). Na miejscu zawsze czekają instruktorzy, którzy wprowadzą nas w temat i pokażą, na czym polegają techniki wspinania. Taki kurs nie trwa długo. Nie musimy tu wykupywać karnetu, chociaż jest to dobre wyjście dla osób, które decydują się na regularne uczęszczanie.

Hala sportowa lub inne pomieszczenia do treningów

Niektóre kluby sportowe udostępniają – oczywiście za przewidzianą opłatą – swoje miejsca treningowe. To także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoją kondycję zimą, ale nie lubią ćwiczyć w niskich temperaturach.

Basen

Najlepiej w połączeniu z sauną to kolejne świetne miejsce do uprawiania sportu zimą. Korzysta na tym nie tylko nasza kondycja. Wzrasta też sprawność i koordynacja ruchowa. Poza tym poprawia się odporność oraz kształtuje sylwetka.

swimmers-79592_640

Basen to jedna z lepszych i tańszych alternatyw dla siłowni. Miejsce idealne na zimową rekreację i treningi. (fot. by: tpsdave_pixabay.com)

Własne mieszkanie

Osobiście jestem zagorzałym zwolennikiem tej formy aktywności. Uprawiam ją praktycznie cały rok, chociaż wiosnę, lato i jesień staram się wykorzystać maksymalnie do treningów na zewnątrz. własne mieszkanie może dać nam komfort o jakim trudno mówić o siłowni czy innych wymienionych miejscach. ćwiczymy kiedy chcemy i jak długo. sami lub pod okiem pani lub pana instruktorów :). Minusem tego rozwiązania może być brak sprzętu, ale i na to znajdzie się rada. Wystarczy kupić sobie przyrządy i to takie, które dostosowane są do wielkości pomieszczenia, którym dysponujemy. polecam: stepper lub rowerek i twister – gdy mamy mało miejsca, a orbitrek oraz ławeczkę, kiedy jest go więcej. Warto też zainwestować w matę do ćwiczeń i wybrać swoje ulubione akcesoria. Teraz można je nabyć naprawdę w atrakcyjnych cenach. Jeśli nie jesteśmy przekonani, co do tej danej formy aktywności, możemy zawsze kupić używane przyrządy. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo, a i tak zrobimy coś wartościowego dla swojego ciała.

Jeśli mimo wszystko decydujecie się na trenowanie na zewnątrz, sięgnijcie po dobrą odzież termoaktywną. Chroni przed chłodem, a przede wszystkim pomaga utrzymać właściwą temperaturę ciała. Gdy brakuje Wam środków na jej zakup, poszukajcie wsparcia w ofertach typu krótkoterminowych pożyczek. To bardzo elastyczne i wygodne narzędzie do zdobycia nawet niewielkich kwot, o które szalenie trudno w banku. Warto o tym pomyśleć i już dziś zadbać o formę. Wasze ciało Wam podziękuje!

zdj.główne: angelicabarbieri_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *