Egzotyczny wypoczynek z dala od turystów? Tutaj go znajdziesz

Masz ochotę na wakacyjne szaleństwo, ale z dala od tłumu rozkrzyczanych turystów? Wybierz się w te miejsca, a nie pożałujesz.

TOP-5 mało znanych miejsc idealnych na egzotyczne wakacje

Dla większości z nas udany urlop poza granicami Europy oznacza pobyt w jakimś popularnym kurorcie wypoczynkowym. Ale czy rzeczywiście w takim miejscu wypełnionym rozkrzyczanymi turystami da się odpocząć i naładować akumulatory pozytywną energią? Chociaż wiele zależy od tego, w jaki sposób lubimy wypoczywać wydaje się to mało realne. Dlatego lepiej poszukać miejsc mniej uczęszczanych, ale takich, które zagwarantują relaks, spokój i pozwolą porządnie wypocząć. Oto lista kilku propozycji.

Yakushima – tropikalna wyspa u wybrzeży Kiusiu

Miejsce niezwykłe, które dopiero zaczyna przyciągać na swój obszar turystów spragnionych wypoczynku na łonie przyrody. Wyspa została w pisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a zawdzięcza to imponującym lasom, wypełnionym ponad tysiącletnimi drzewami.

Wioska rybacka Bai Xep – Wietnam

To miejsce, które pozwala na prawdziwe odprężenie, właśnie z dala od wielkomiejskiego gwaru. Goście mają do swojej dyspozycji tradycyjne okrągłe łodzie, dzięki czemu mogą zażywać relaksu na wodzie. Zainteresowani mogą też zapisać się na specjalne kursy gotowania. Na turystów czekają też atrakcyjne szlaki prowadzące do przepięknych i malowniczych wodospadów.

Saint Vincent i Grenadyny – Morze Karaibskie

Miejscowość znana głównie z faktu, że to właśnie tu kręcono słynne filmy o piratach z Karaibów. Malowniczy zakątek kusi soczystą zielenią oraz bogactwem przyrody. Niedawno wybudowano tu nowe lotnisko, które ma ułatwić dotarcie do tego miejsca. Dodatkowa atrakcja to obywający się na przełomie czerwiec/lipiec karnawał Vincy Mas.

Zaletą wypoczynku z mało znanych miejscach na świecie jest nie tylko brak turystów, ale również gwarancja prawdziwego relaksu.

Naksos – wyspa grecka

Mówi się, że jest to najbardziej zielona z wysp archipelagu Cyklad. Jej największym atut stanowi bujny i uroczy krajobraz. Wyspa ma do zaoferowania wiele atrakcji, zarówno dla tych, którzy lubią leniwy wypoczynek, jak i dla osób preferujących aktywny relaks. Czas wolny można spędzić w miejscowości Chora. Stolica wyspy kusi pięknymi plażami, urokliwymi uliczkami oraz cichymi zakątkami.

Kithira – Grecja

To wyspa, która zaprasza wszystkich poszukujących ciszy i spokoju. Zlokalizowana na pograniczu Morza Jońskiego i Śródziemnego oferuje bajkowe krajobrazy, na które składa się bujna przyroda i malownicze kaskady wodospadów. Nie lada gratkę dla wypoczywających tu osób stanowi plaża Palaiopi owiana legendą wg której to właśnie tutaj na świat przyszła bogini miłości Afrodyta.

***
Decydując się na wakacje w tego typu nieznanych zakątkach nie zyskasz może uznania wśród znajomych, którzy opalali się na najbardziej obleganych plażach Majorki czy wypoczywali na Karaibach. Jednak na takiej decyzji z pewnością zyska Twoja psychika, a przecież w udanym urlopie właśnie o takie odprężenie chodzi. Dla mnie wybór jest jasny …. Ty się zastanów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *