Dieta pudełkowa – strata pieniędzy czy niezbędny wydatek?

Odchudzanie to długotrwały i mozolny proces. Jego dość istotny element stanowi dieta. Zabieganym trudno trzymać się zarówno godzin posiłków, jak i pilnować tego, co ląduje na ich talerzu. Niektórzy decydują się na fachowe wsparcie czyli wybierają tzw. dietę pudełkową. Dzisiaj kilka słów o tym, czy to faktycznie dobra inwestycja?

Dieta pudełkowa od fachowca

Odchudzając się i dążąc do wymarzonej sylwetki sięgamy po dostępne środki wspomagające, wśród których prym wiedzie tzw. dieta pudełkowa. Co to takiego? Są to posiłki, które opracowuje dietetyk, a firma cateringowa przywozi je pod wskazany adres – często również o ściśle określonych godzinach. Składają się na nią gotowe dania skomponowane tak, aby były zgodne z określoną kalorycznością. Skąd określenie „pudełkowa”? Ponieważ wszystkie przeznaczone na dany dzień posiłki dostarczane są nam w różnego rodzaju zamykanych pojemnikach. Żeby zamówić dietę pudełkową musimy najpierw wykupić abonament: tygodniowy, miesięczny lub na inny dowolny czas.

Dieta pudełkowa to świetny sposób, aby zapanować nad podjadaniem.

Czy to się rzeczywiście opłaca?

Dieta pudełkowa to dobra opcja, ale nie w każdym wypadku opłacalna. Z pewnością skorzystają na niej osoby, które nie mają czasu lub brakuje im odpowiedniej wiedzy, aby samemu przygotowywać codziennie dietetyczne potrawy. Dieta pudełkowa znajduje też swoje uzasadnienie w przypadku, gdy mamy tendencję do podjadania i nie potrafimy jej w żaden sposób utemperować czy kontrolować, a to właśnie ona jest naszą zmorą i przeszkodą nie do pokonania. Usługa ta pomoże również osobom, które mają problemy z wyliczaniem kaloryczności poszczególnych produktów czy całych dań, a bardzo zależy im na sukcesie. Kiedy zatem wyrzucamy pieniądze w błoto? Na pewno wtedy, gdy mamy sporo czasu i nie chce nam się go spożytkować na przygotowywanie potraw. Po drugie jeśli nie uprawiamy żadnej aktywności fizycznej i czekamy, że samą dietą osiągniemy upragniony cel. Na pewno dieta pudełkowa to zbędny wydatek, jeśli wcześniej nie odwiedzimy dietetyka, tylko wybierzmy sobie program dietetyczny „na chybił – trafił”.

O tym, czy dieta pudełkowa to niezbędny wydatek zależy od nas samych. Jeśli nie panujemy nad własnym apetytem lub mamy problemy z ułożeniem skutecznej diety, a nasza waga wykracza daleko poza normy problemu estetycznego, wtedy wydaje się ona jak najbardziej uzasadnionym wydatkiem. Przy okazji licząc ile wydajemy na tą usługę łatwiej będzie nam się zmobilizować do jej przestrzegania, a tym samym zbliżymy się do osiągnięcia swojego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *