Dentysta dziecięcy – dlaczego nie należy oszczędzać na zdrowiu zębów naszych pociech

„Aby zdrowe zęby mieć – trzeba tylko chcieć” – pamiętacie tą frazę z dziecięcej piosenki zachęcającej nasze pociechy do dbania o higienę jamy ustnej? Rymowanka ta upraszcza jednak całą sprawę. W praktyce bowiem kondycja zębów zależna jest nie tylko od samych chęci (czyt. właściwych nawyków). Ważną rolę odgrywa tu dentysta dziecięcy – ściślej mówiąc systematyczne wizyty kontrolne u niego, a w razie potrzeby wykonanie określonych zabiegów czy usług. I chociaż całość pokrywa NFZ, to my chcielibyśmy Was przekonać do odwiedzenia prywatnych (czyli płatnych) gabinetów stomatologicznych.

Profilaktyka – kluczem do zdrowia dziecięcych zębów

W utrzymaniu zdrowych zębów dziecięcych największe znaczenie ma odpowiednia profilaktyka. Tą zaś powinien zapoczątkować dentysta dziecięcy, który w czasie wizyt kontrolnych nie tylko oceniałby stan jamy ustnej swoich pacjentów, ale również instruował jak mają dbać o swoje zęby. Profilaktyka w tym zakresie obejmuje także: lakierowanie zębów, które wzmacnia szkliwo oraz ich lakowanie chroniące przed próchnicą.

Prywatny dentysta dziecięcy – zalety decyzji

Prywatny dentysta dziecięcy chociaż kosztuje, pozwala uniknąć traumy i “odczarowuje” wizerunek “dentysty – sadysty”.

 

Mimo, iż prywatna wizyta u dentysty oznacza pewne wydatki, nie powinniśmy rezygnować z tego rozwiązania. Lekiem na brak gotówki na ten cel może być szybka pożyczka. Na przykłada taka, której bez zbędnych formalności, a co ważniejsze za darmo, udzieli nam wiodąca na rynku pożyczek on-line firma VIVUS. Dlaczego warto skorzystać z takiego wsparcia? Po pierwsze prywatna opieka medyczna, zwłaszcza ta dedykowana najmłodszym – bez względu na rodzaj – zawsze oznacza dużo większe zainteresowanie ze strony przyjmującego lekarza. Po drugie – prywatny dentysta dziecięcy to zazwyczaj osoba z doskonałym podejściem do dzieci. Tego typu gabinetom przyświeca bowiem zawsze jeden cel: oszczędzenie stresu małym pacjentom. Dzięki temu nie skażemy ich na traumatyczne doświadczenia, a one same będą chętnie umawiały się na wizyty kontrolne, co pozwoli im uniknąć takich konsekwencji, jak ekstrakcja zęba – dość kosztowny i nieprzyjemny zabieg. Prywatne gabinety stomatologiczne dla dzieci to również zupełnie inna atmosfera. Przyjmujący w nich specjaliści i ich asystenci dokładają wielu starań, aby uprzyjemnić wizytę oraz w miarę możliwość uczynić ją bardziej atrakcyjną z dziecięcego punktu widzenia. Rozwiązanie to posiada też bardziej praktyczne (czyli istotne dla nas-rodziców) zalety. Mianowicie – prywatny stomatolog pracuje także w soboty, a w tygodniu przyjmuje do późnych godzin. Oznacza to w praktyce, że termin wizyty można bardzo indywidualnie sobie dopasować. Po drugie – możemy też zapisać się, jak i zrezygnować z dnia na dzień oraz bez problemu zabukować sobie bardziej dogodny termin. To ważne, gdyż jak wiadomo dzieci – zwłaszcza te młodsze – potrafią się rozchorować praktycznie z godziny na godzinę.

Jednym słowem – prywatna wizyta u dentysty dziecięcego to najlepsza z decyzji, jaką możemy podjąć mając na względzie dobro naszych pociech. Pieniądze nie powinny tu stanowić przeszkody, tym bardziej, że pierwsza wizyta zazwyczaj jest darmowa i pozwala na adaptację. Im wcześniej zdecydujemy się na przyprowadzenie dziecka do gabinetu, tym większa gwarancja, że późniejsze wizyty będą ograniczały się do drobniejszych (tym samym mniej kosztownych) zabiegów, jak na przykład wypełnianie zębów mlecznych czy lakowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *