Czy warto oszczędzać na zdrowiu?

Na zdrowiu nie powinno się oszczędzać – to jasne. Niekiedy jednak okazuje się to przykrą koniecznością. Szczególnie, gdy potrzebne jest specjalistyczne leczenie. Podpowiadamy, jak w miarę tanio zadbać o swoje zdrowie.

Prosta profilaktyka

Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą dbania o swoje zdrowie, jest profilaktyka. To takie postępowanie, które maksymalnie ogranicza ryzyko wystąpienia danego schorzenia. Aby skutecznie bronić się przed chorobami, wcale nie są nam potrzebne kosztowne suplementy. Wystarczy zastosować kilka prostych zasad, a brzmią one następująco:

  • zdrowa dieta – czyli taka, w której ograniczymy sól, cukier, bardzo tłuste potrawy (z wyłączeniem ryb) oraz gotowe potrawy;
  • ruch – wystarczy codziennie zafundować sobie przynajmniej 30 minutowy spacer, aby utrzymać organizm w dobrej formie;
  • naturalne suplementy – czyli warzywa i owoce, gdyż to w nich znajduje się najwięcej niezbędnych dla naszego zdrowia witamin i innych składników odżywczych;
  • badania kontrolne – warto korzystać w tym celu przede wszystkim z zaproszeń na darmowe badania, które wysyłane są często przez różnego rodzaju placówki medyczne;
  • unikanie stresu – lub chociażby złagodzenie jego efektów.

Wystrzeganie się chorób sezonowych

Sporo zaoszczędzimy na zdrowiu, unikając chorób sezonowych, takich jak: przeziębienie, grypa, a nawet depresja. Aby ograniczyć ryzyko infekcji, wystarczy:

  • unikać mocno zatłoczonych miejsc;
  • ciepło się ubierać (najlepiej „na cebulkę”);
  • często wietrzyć pomieszczenia, w których najczęściej przebywamy;
  • włączyć do diety więcej warzyw i owoców w dowolnej formie;
  • nie unikać aktywności fizycznej.

Tej ostatniej również można się skutecznie oprzeć. W jaki sposób? Żyjąc aktywnie oraz nie odmawiając sobie nawet drobnych przyjemności, a także starając się uciekać od miejsc i wspomnień, które wywołują w nas przygnębienie.

Korzystanie z masaży

Wbrew pozorom działanie masażu nie ogranicza się jedynie do odczucia przyjemności i wprowadzeniu w stan relaksu. Już jeden zabieg wywołuje szereg korzystnych zmian w organizmie. Przede wszystkim wpływa korzystnie na uruchomienie sił obronnych czyli poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Po drugie ma pozytywny wpływ na oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn, metali ciężkich oraz ubocznych produktów przemiany materii. W ten sposób dochodzi do usprawnienia pracy całego ustroju, który odzyskując siły łatwiej odpiera atak wirusów czy innych drobnoustrojów.

Reasumując: na zdrowiu nie powinno się oszczędzać. Jeśli jednak jest taka konieczność, to należy robić to jak najbardziej rozsądnie. Nie bez znaczenia jest przede wszystkim profilaktyka, w tym także badania kontrolne. Jeśli mimo wszystko brakuje nam środków na działania tego typu, wystarczy sięgnąć po oferty pożyczkowe. W wielu wypadkach kwoty, o jakie można wnioskować zaczynają się od kilkuset złotych,a to wystarczająca kwota na profesjonalne badania, które pomogą wykluczyć ryzyko wielu groźnych chorób.

zdj.: kamila211_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *