Czy da się schudnąć tanio, ale skutecznie?

Skuteczne odchudzanie kojarzy się większości z nas z dużymi pieniędzmi. Nie jest to jednak wcale prawdą, że wymarzoną sylwetkę mogą mieć tylko osoby z zasobnym portfelem. Podpowiem Wam, jak schudnąć tanio, ale skutecznie.

Czy warto się odchudzać?

Do odchudzania zazwyczaj przekonują nas w pierwszej kolejności względy zdrowotne, które zresztą wymuszają w pewien sposób sami lekarze. To również lęk przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jak cukrzyca czy zawał serca lub udar mózgu. Ale to nie wszystko. warto się odchudzać także ze względu na polepszenie jakości własnego życia. Osoby, które schudną zaczynają być postrzegane zupełnie inaczej w swoim środowisku. Inni chętniej z nimi przebywają, a dla wielu stają się wzorem wytrwałego dążenia do celu. Jeszcze inni uważają ich za motywację dla samych siebie we własnych postanowieniach. Ci, którym udało się osiągnąć szczuplejszą sylwetkę odzyskują też poczucie swojej wartości. Zaczynają też patrzeć na siebie bardziej pozytywnie dostrzegając więcej swoich zalet, a nawet talentów. Stają się bardziej otwarte na ludzi czy świat. Gdy schudniemy możemy też pozwolić sobie na swobodniejszy i dużo większy wybór fasonów ubrań, a dostrzegając mniejszy rozmiar z pewnością poczujemy dumę, że nam się udało osiągnąć taki efekt.

Odchudzanie skuteczne i tanie

Ci, którzy mają za sobą kolejną nieudaną walkę o szczupłą sylwetkę, często są przekonani, że ponieśli porażkę, gdyż nie skorzystali z profesjonalnych narzędzi. Mowa tutaj o dietetyku, oraz trenerze personalnym czy karnecie na siłownię. Za powodzenie w odchudzaniu nie stoją również drogie suplementy czy modne preparaty, jak: białko, olej kokosowy czy słynne masło orzechowe. Porażkę w odchudzaniu ponieść można również, gdy ma się „pod ręką” dokładnie dopasowaną dietę czy starannie ułożony plan treningowy. Skutecznie stracić na wadze można również bez tak kosztownego wspomagania. Zatem, jak schudnąć skutecznie i tanio? Oto sprawdzony przepis:

Postaw na najprostszą aktywność fizyczną

– czyli spacer. Nie potrzebujesz do niego niczego prócz wygodnego obuwia i odpowiedniego do pory roku ubrania. Staraj się chodzić różnym tempem i po różnej nawierzchni. Dla lepszej motywacji zainstaluj najprostszą aplikację do liczenia kroków lub prosty krokomierz (koszt ok.10-15zł).

Stań się swoim własnym dietetykiem

Możesz skorzystać z gotowych przykładowych jadłospisów, ale jeśli nie lubisz liczenia kalorii również uda Ci się schudnąć. Wyłącz z codziennego menu puste kalorie czyli słodycze, tłuste potrawy, gotowe jedzenie o posmaku chemii oraz słodzone i gazowane napoje, wyroby z białej mąki. Zastąp je warzywami, owocami, produktami pełnoziarnistymi. Staraj się gotować i jadać w domu.

Uzbrój się w proste narzędzia

Nie daj się przekonać, że skuteczne odchudzanie to jedynie drogie suplementy i jeszcze droższy markowy sprzęt do ćwiczeń czy strój. Równie dobrym rozwiązaniem będą proste urządzenia, także używane, ale w dobrym stanie czy zwykły strój sportowy bez markowej metki. Cała reszta zależy już tylko od Twojej determinacji, ale także od tego, na ile potrafisz być konsekwentny w realizacji swojego celu.

Jeśli nadal jesteście przekonani, że nie dacie rady sami pokonać swoich kilogramów, to możecie zdecydować się na pomoc fachowca. Niech nie zniechęca Was brak środków, bo pomocna może być w tym zakresie pożyczka internetowa, dzięki której pieniądze na realizację swojego marzenia możecie zdobyć jeszcze w dniu złożenia wniosku.

zdjęcie_Meditations_pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *