Czarny piątek – co to jest i kiedy wypada w tym roku?

Określenie „czarny piątek” (lub inaczej Black Friday) znane jest przede wszystkim miłośniczkom zakupów. Pozostali powinni przeczytać nasz artykuł, by poznać jego definicję oraz zasady, jakie w tym czasie panują. Zdradzamy też kiedy dokładnie w tym roku wypada ten dzień.

Czym jest Black Friday?

Najprościej mówiąc to dzień szalonych wyprzedaży. Jego wyjątkowość polega na tym, że przez całe 24 godziny możemy dokonywać zakupów z niezwykle wysokimi rabatami sięgającymi 80% , a często dużo wyższymi. Black Friday to oferta skierowana do osób, które kochają markowe ciuchy, przedmioty czy gadżety, a jednocześnie dbają o stan swojego portfela.

Kiedy wypada Czarny Piątek?

W tym roku promocja przypada na dzień 23 listopada. Potrwa 24 godziny. Sprzedawcy liczą na dużo większe zainteresowanie akcją niż przed rokiem, gdyż jej termin zbiega się w tym roku z okresem, w którym niektórzy z nas rozpoczynają poszukiwania prezentów świątecznych dla siebie czy bliskich. Czarny Piątek daje im okazję do atrakcyjnych cenowo zakupów.

Co można kupić w czasie tej jednodniowej promocji?

Black Friday to akcja rabatowa, która dotyczy przede wszystkim odzieży – od bielizny po obuwie włącznie. Promocje dotyczą również: elektroniki, kosmetyków, akcesoriów do domu, mebli, biżuterii. Musimy jednak pamiętać, że najwyższe rabaty przysługują na zakupy stacjonarne, chociaż nie jest to regułą. Dlatego warto już dzisiaj zapisać się na newslettery naszych ulubionych marek i trzymać „rękę na pulsie”, bo być może sprzedawcy zaskoczą czymś również amatorów zakupów on-line.

Jakie sklepy biorą udział w tegorocznej edycji Black Friday?

Co roku w tej wielkiej akcji promocyjnej biorą udział największe oraz najbardziej lubiane przez nabywców marki. W tym roku na liście uczestników znalazły się m.in.:

 1. Decathlon
 2. Rossmann
 3. New Balance
 4. Zalando
 5. Media Markt
 6. Saturn
 7. Ochnik
 8. Sephora
 9. Bonprix
 10. Hekko
 11. home & you
 12. Media Expert
 13. RTV Euro AGD
 14. OleOle!
 15. Van Graaf
 16. Komputronik
 17. Gatta
 18. Chocolissimo
 19. Deichmann
 20. Promod
 21. Avans
 22. Gino Rossi
 23. ECCO
 24. Black Red White
 25. Salony Agata.

Warto przy tym nadmienić, że lista ta będzie się wydłużać z dnia na dzień. Firmy zapowiadają, że obowiązujące rabaty będą sięgały od 10- 80%. Niektórzy sprzedawcy – jak na przykład Komuptronik zapewnia, iż w ofercie czarnopiątkowej nie zabraknie towarów czy akcesoriów w cenach powyżej 80%.

Wyprzedaże to zawsze doskonała okazja do tanich zakupów i sporych oszczędności. Chociaż Czarny Piątek kusi w wyjątkowy sposób i trudno mu się oprzeć, to zanim dokonamy zakupów sprawdźmy dokładnie stan tego, co ma wylądować w naszym koszyku. Niektóre sklepy oferują tak wysokie rabaty na artykuły z wadami fabrycznymi (dotyczy to zazwyczaj ubrań czy dodatków do nich) bądź krótkim terminem przydatności (może to dotyczyć np. kosmetyków). Pamiętajmy, że zazwyczaj produkty czy przedmioty objęte promocjami nie podlegają prawu do reklamacji czy zwrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *