Co zrobić ze zwierzakiem, gdy wyjeżdżasz na dłużej, by nie zbankrutować? Hotel czy prywatna opieka?

Planując wczasy czy inny dłuższy wyjazd zazwyczaj staramy się szukać miejsca, w które możemy zabrać swojego pupila. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Podpowiadamy, co zrobić ze zwierzakiem, aby odbyło się to bez większej szkody zarówno dla zwierzaka, jak i naszego portfela.

Jakie opcje mamy dostępne?

Chociaż kochamy swoje zwierzęta, nie zawsze mamy możliwość zabrania ich na dłuższy wyjazd. Na przeszkodzie mogą stać nie tylko warunki pobytu, ale również sama podróż, którą mielibyśmy do pokonania z naszym przyjacielem. Wtedy pojawia się problem: co zrobić z pupilem, bo przecież nie można go zostawić samemu sobie. Opcji jest kilka. Można poprosić kogoś z rodziny lub zaufaną osobę, która byłaby odpowiedzialna za dokarmianie czy ewentualne wychodzenie z naszym pupilem na spacer. Inne dostępne rozwiązania to hotel lub prywatna opieka. Niektórzy rozważają jeszcze oddanie zwierzaka – zazwyczaj są to psy lub koty – do schroniska na okres swojej nieobecności, ale z góry uprzedzamy, że to słaba opcja. Tym bardziej, że takie przytuliska są mocno przepełnione i często trafiają do nich chore zwierzęta. Poza tym trudno byłoby zapewnić pupilowi osobną opiekę.

Zanim oddasz psa czy innego pupila pod opiekę obcej osoby, koniecznie zapoznaj opiekuna ze zwierzakiem, by uniknąć późniejszych kłopotów.

Które rozwiązanie zatem najbardziej się opłaca?

Rodzina, znajomi czy przyjaciele to chyba najtańszy wariant. Tym bardziej, że często oznacza brak konieczności opłaty :). W takim układzie, aby być w porządku warto pomyśleć o jakiejś rekompensacie w postaci dobrego alkoholu czy wybornych słodyczy. Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę wówczas musimy się zdecydować na jedno z dwóch pozostałych czyli hotel lub opiekę prywatną. Tak naprawdę trudno jest ocenić, które z nich będzie bardziej łagodne dla naszego portfela, chociaż doświadczenie podpowiada, że jednak bardziej opłacalna jest zawsze opieka prywatna. Przy czym musimy rozważyć co bardziej będzie nam się opłacało – wariant, gdzie opiekun dojeżdża [jest to zawsze nieco droższa opcja] czy rozwiązanie, w którym możemy oddać zwierzaka do jego domu [tutaj odpadają koszta związane z dojazdami].

Jak znaleźć dobrą opiekę dla zwierzaka?

W obu przypadkach niezwykle ważną rolę odgrywają rekomendacje, jakie posiada placówka lub doświadczenie opiekuna. W tym drugim wypadku zawsze można wcześniej zaprosić daną osobę na rozmowę i zobaczyć przy okazji, jak sobie radzi z naszym pupilem i czy zwierzę go zaakceptuje. Jeśli chodzi o hotel dobrze jest pojechać do placówki i przyjrzeć się oferowanym warunkom. Idealny hotel to taki, w którym zwierzak ma swój osobny boks oraz własnego opiekuna. Nie bez znaczenia jest też lokalizacja obiektu – z dala od ruchliwej ulicy czy innych głośnych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *