Co zrobić z niepotrzebnymi ciuchami i nietrafionymi prezentami?

O tym, ile zalega nam niepotrzebnych ubrań czy nietrafionych prezentów najczęściej orientujemy się wtedy, gdy robimy większe porządki. Dzisiaj podpowiemy co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami.

Przeróbki

Nie zawsze to, co w pierwszej ocenie jest całkiem nieprzydatne musi skończyć w śmietniku. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i nadać tym rzeczom drugie życie. Dla przykładu – nieużywana bluza czy koszulka może stać się dekoracyjną poszewką na poduszkę. Znoszone jeansy można przerobić na zabawkę dla większego psa. Wystarczy odciąć nogawkę, wypełnić watą i zszyć lub związać na końcach. Niepotrzebne przedmioty czy urządzenia mogą stać się oryginalną ozdobą mieszkania czy ogrodu i posłużyć chociażby, jako stylowy kwietnik bądź przycisk do papieru lub podpórki na książki. Rozwiązań jest naprawdę wiele. W razie braku pomysłów, zawsze można poszukać inspiracji w internecie lub kolorowych czasopismach.

Wymiana zalegających przedmiotów może okazać się najbardziej opłacalnym sposobem na ich pozbycie.

Wymiana

To kolejny sposób na to, aby jednocześnie pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów czy odzieży, a w zamian zyskać coś, czego faktycznie potrzebujemy. Ogłoszenia wzbogacone o zdjęcia naszych „nieprzydatków” możemy umieścić na olx lub specjalnych tematycznych grupach na fb lub Instagramie.

Wyprzedaż garażowa

W ten sposób można pozbyć się wszystkiego, co nie jest nam już potrzebne, ale za dość symboliczną kwotę. Co prawda nie zarobimy w ten sposób kokosów, lecz szybko zdobędziemy trochę wolnej przestrzeni.

Sprzedaż

Jeśli nie spieszy nam się w pozbyciu niepotrzebnych rzeczy, możemy wystawić je na zwyczajnie na sprzedaż. Tutaj mamy trzy opcje. Wyznaczamy konkretną cenę – dobrze, jeśli będzie bardziej atrakcyjna niż oryginał. Drugie rozwiązanie to wyznaczamy cenę minimalną i wystawiamy dane przedmioty na aukcję internetową. Trzeci sposób to wizyta w lombardzie. Tego typu punkty nie tylko biorą różne rzeczy pod zastaw, ale również je od nas kupują. Musimy jednak pamiętać, że rzadko kiedy nabywcy dadzą nam dokładnie taką sumę pieniędzy, jaką byśmy chcieli, bo sami muszą też na tym zarobić.

Jak zatem widzicie zbędnych przedmiotów możemy pozbyć się na wiele różnych sposobów – niekiedy z korzyścią dla swojego portfela. W ostateczności można je również podarować potrzebującym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *