Ciekawostka – Ogólnopolski Dzień Bez Długów

Dzień Bez Długu - tą datę warto zapamiętać

Okazuje się, że kredyt czyli jedno z najpopularniejszych narzędzi ułatwiających zdobycie dodatkowych środków w stosunkowo krótkim czasie, może stać się również „materiałem edukacyjnym”. Dowodem, czego jest między innymi listopadowa akcja zatytułowana Ogólnopolski Dzień Bez Długów.

Kilka słów o samej akcji

Pomysłodawcą i inicjatorem tej nietypowej akcji edukacyjnej jest firma oddłużeniowa KRUK. Na czym polega ta inicjatywa? Według twórców to świetny moment na to, aby skontaktować się ze swoimi wierzycielami lub windykatorem. Być może będzie można liczyć wtedy na większą wyrozumiałość urzędników… Tego dnia powinniśmy też spisać sobie na kartce wszystkie nasze zadłużenia i starać się zwrócić – jeśli nie całość, to przynajmniej niewielką część długu. Akcja ta ma też na celu uświadomienie sobie, że sytuacja dłużnika wcale nie musi być taka tragiczna, jaką się wydaje. Jest też doskonałym sposobem na otwarcie sobie drzwi do ugody z wierzycielem.

Źródło: flickr.com

Źródło: flickr.com

Tym samym można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji typu postępowanie sądowe, komornicze czy windykacyjne. Według twórców to również dobry moment, aby uporządkować własny budżet domowy lub aby rozpocząć rozsądne nim zarządzanie. W tym dniu dobrze jest zwrócić też uwagę na to, w jaki sposób traktujemy swoje wydatki.

Po raz pierwszy akcja ta miała miejsce 17 listopada 2009 roku. Jest ona tylko częścią dużej kampanii edukacyjnej NASZE DŁUGI. Czy według Was taka akcja ma w ogóle sens? Na ile jest to skuteczne rozwiązanie? Podzielcie się z nami swoimi opiniami na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *