Chcesz robić dobre zdjęcia? Zainwestuj w odpowiedni sprzęt i akcesoria

Zawód „fotograf” to jedna z tych profesji, której nie grozi zapaść. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do grona fachowców w tej dziedzinie, koniecznie sprawdź jakie sprzętu potrzebujesz.

Po pierwsze – aparat

Najbardziej uniwersalnym i polecanym przez adeptów sztuki fotografii jest tzw. lustrzanka. Aparat, który nadaje się do nauki, jak i pozwala na późniejsze doskonalenie techniki. Wśród polecanych marek znajdują się m.in. Nikon oraz Canon.

Po drugie – obiektyw

Co prawda lustrzanki dla początkujących znajdziemy w pakiecie z obiektywem. Jednak dużo więcej możliwości da Ci zakup osobnego obiektywu, który pozwoli na swobodne eksperymentowanie z głębią czy ostrością oraz pozwolą na fotografowanie w każdych warunkach zarówno tych na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Znawcy polecają obiektywy 50mm.

Po trzecie – zabezpieczenie obiektywu

To bardzo ważny element wyposażenia każdego fotografa, gdyż stanowi ochronę soczewek obiektywów przed różnego rodzaju zniszczeniami z upadkiem włącznie. Jako najbardziej przydatne poleca się filtry UV, które dodatkowo chronią soczewkę przed działaniem promieni słonecznych, co w pewien sposób wpływa na żywotność sprzętu.

Markowy sprzęt to nie wszystko. Aby robić dobre zdjęcia potrzebna jest pasja i nieograniczona wyobraźnia.

Po czwarte – akcesoria ułatwiające wykonywanie zdjęć

Chcąc robić dobre zdjęcia warto też wyposażyć się w akcesoria, które ułatwią ich wykonywanie. Wśród tych najbardziej niezbędnych wymienia się:

  • dodatkowa bateria – przyda się, gdy planujesz zdjęcia na jakimś dłuższym wyjeździe lub przy okazji chcesz nagrywać filmy;
  • pojemna karta pamięci – absolutne minimum to 16GB;
  • dodatkowa lampa – nawet jeśli jest ona wbudowana w Twój aparat może okazać się mało praktyczna i nie daje tylu możliwości (jak chociażby kąt padania światła), co zewnętrzna;
  • statyw – to jeszcze jeden ułatwiacz, który pomoże Ci zrobić świetne zdjęcia panoramiczne lub takie, na których sam chcesz siebie uwiecznić; na początek wystarczy taki do 100zł; w miarę, jak będziesz poznawał swoje możliwości oraz możliwości Twojego aparatu – zainwestuj w bardziej złożone konstrukcje;
  • torba/plecak i pokrowiec na aparat – te akcesoria ułatwią Ci bezpieczne przenoszenie sprzętu, ale również niezbędnego wyposażenia.

Mam dla Ciebie złą wiadomość – dobry sprzęt i niezbędne akcesoria to wciąż za mało, byś mógł robić naprawdę dobre zdjęcia. W co jeszcze warto zainwestować? Po pierwsze w kurs dla fotografów, który stanowi kompendium wiedzy w tym zakresie, co spowoduje, że Twoje zdjęcia będą jeszcze lepsze i bardziej twórcze. Po drugie w dodatkowe materiały, jak czasopisma dla fotografów czy książki o fotografii. Warto cały czas poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe informacje.

Podsumujmy – aby robić ciekawe zdjęcia potrzebny będzie Ci odpowiedni aparat, a także dodatkowe akcesoria ułatwiające jego transport, jak i obsługę. Wymienione powyżej narzędzia pracy fotografa to absolutne minimum. W miarę, jak będziesz doskonalić swoje umiejętności i rozwijać pasję, zaczniesz sam poszukiwać dodatkowego sprzętu. Zawsze inwestuj jednak w markowe akcesoria. Warto też, byś zapisał się na kurs fotograficzny lub korzystał z wakacyjnych warsztatów dla fotografów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *