CashBack zamiast bankomatu?

Nie da się ukryć, że korzystanie z bankomatów zaczyna nas coraz więcej kosztować. Zaś poszukiwanie rodzimego bankomatu, by wypłacić pieniądze za darmo, to niekiedy prawdziwe wyzwanie. Czy możemy tego uniknąć w jakiś sposób?

Trudne życie z bankami

W Polsce znajduje się blisko 20 tys bankomatów. Niestety korzystanie z nich, oznacza często ponoszenie dodatkowych kosztów. By móc bezpłatnie pobrać gotówkę, musimy szukać urządzeń posiadających logo naszego banku. W przeciwnym wypadku, bankomat pobierze od nas automatycznie kilkuzłotową prowizję. Ma to związek z pogarszającą się sytuacją właścicieli bankomatów, na co mają wpływ same banki zachęcając klientów do dokonywania płatności kartami. Na takich operacjach banki bowiem sporo zarabiają, a użytkownicy cieszą się z zaoszczędzonego w ten sposób czasu.

Na ratunek CashBack

Aby wypłacić pieniądze z własnego konta, nie tracąc przy tym dodatkowej gotówki, mamy dwa wyjścia. Po pierwsze poszukać rodzimego bankomatu, co bywa dość kłopotliwe, szczególnie, gdy pieniądze są nam potrzebne “na wczoraj”. Drugie wyjście,  to skorzystanie z usługi jaką jest CashBack. Co to takiego? Mówiąc najprościej, to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki w sklepie. W całym kraju takich punktów jest blisko 60.000. Brzmi nieźle, jednak nie ma nic za darmo. Aby móc skorzystać z takiej usługi, musimy dokonać zakupów i zapłacić za nie kartą, informując wcześniej sprzedawcę, iż będziemy wypłacali pieniądze. Jest tu jeszcze jedno ograniczenie: jednorazowo możemy wypłacić nie więcej niż 300zł.

Jednym słowem, darmowe bankomaty dla wszystkich pomału przechodzą do legendy. Obawiam się, że za jakiś czas – z tej właśnie przyczyny – coraz więcej osób będzie zmuszonych do założenia nowego konta. Zaś najważniejszym kryterium wyboru, będzie stanowiła bliskość darmowego bankomatu…

Całe szczęście na razie takich niewygodnych rewolucji nie przewidują, tak bardzo lubiane przez większość Polaków chwilówki. Wręcz przeciwnie. Ostatnio lider na rynku wprowadził bardzo ważne ułatwienie, dzięki któremu śmiało można powiedzieć, iż stanął otworem na potrzeby potencjalnych klientów. Teraz wnioski o pożyczkę można złożyć kupując kolorową prasę czy papierosy 🙂 Brawo VIVUS!

Zdj.gł.: ericspaete _pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *