Aplikacje mobilne do zarządzania finansami – czy warto z nich korzystać?

Nowoczesne technologie z coraz większym rozmachem wkraczają do naszej codzienności. Lubimy z nich korzystać, bo ułatwiają nam życie, dostarczają rozrywki, wyręczają w wielu czynnościach, ostrzegają, a nawet motywują do zmian. Ale są i takie, jak na przykład aplikacje mobilne do zarządzania finansami, które pomagają nam kontrolować wydatki, uczą oszczędzania czy ułatwiają zdobycie pieniędzy na realizację ważnych celów. Czy warto się nimi posiłkować i jakie są ich mocne strony? Które warte są szczególnej uwagi?

Smartfon a nasze pieniądze i wydatki

W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez smartfona w kieszeni czy torbie wydaje się wręcz niemożliwe. Te przenośne urządzenia umożliwiają nie tylko pozostawanie w stałym kontakcie z ważnymi dla nas osobami. Możemy ich też używać do rozporządzania naszymi pieniędzmi na przykład robiąc zakupy online czy sprawdzając swój stan konta. Za pomocą smartfona mamy też możliwość udzielenia komuś pilnej pożyczki oraz opłacenia rachunków czy zakupów w osiedlowym markecie. Przybywa też punktów usługowych, które honorują płatność telefonem. Na tym jednak nie koniec zastosowań smartfona, jeśli chodzi o operacje finansowe z jego użyciem. Dużo więcej możliwości w tym zakresie, dają nam specjalne aplikacje, czyli programy do samodzielnego instalowania na naszych urządzeniach.

Aplikacje mobilne do zarządzania finansami – przykłady zastosowania

Dzięki aplikacjom mobilnym do zarządzania finansami łatwiej uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia związanego chociażby z brakiem środków na koncie.

Narzędzia o jakich mowa służą nam przede wszystkim do sprawowania kontroli nad budżetem domowym bez konieczności samodzielnego tworzenia tabel czy dokonywania skrupulatnych wyliczeń. Czynności te bierze na siebie aplikacja. Nasze działanie polega jedynie na podaniu konkretnych sum oraz rodzaju wydatków. Istnieją również aplikacje mobilne do zarządzania finansami, które działają na zasadzie wirtualnego portfela. Dzięki nim dokonywane przez nas przelewy – również te zagraniczne – idą o wiele szybciej. Możemy też sięgnąć po takie, które ułatwią nam zaciągnięcie pożyczki przez internet. Zaplo.pl to jedna z nich. Posługując się nią możemy:

  • złożyć wniosek – bez zbędnych formalności;
  • mieć stały wgląd w historię swojego zobowiązania;
  • otrzymać specjalne powiadomienie o zbliżającym się terminie spłaty.

Więcej przykładów tego, jak aplikacje mobilne mogą pomóc nam w zarządzaniu budżetem domowym na codzień znajdziecie TUTAJ.

Plusy korzystania z tego typu rozwiązań

Aplikacje mobilne pozwalają sprawować kontrolę nad naszym budżetem bez względu na okoliczności.

Czy warto posiłkować się takimi finansowymi apkami? Jak najbardziej tak. Dzięki nim łatwiej zapanujemy nad wydatkami, a kolorowe wykresy jeszcze bardziej nas do tego zachęcą. Po drugie szybciej i o wiele wygodniej dokonamy większości operacji finansowych bez konieczności włączania komputera czy przerywania picia kawy. I wreszcie po trzecie – takie aplikacje mogą nas zachęcić do i nauczyć oszczędzania.

Aplikacje o jakich mowa, to doskonały sposób na to, by mieć swoje finanse zawsze pod kontrolą i nie bać się nawet najbardziej pilnych wydatków. Ich instalacja pozwala też w kilka chwil zamienić naszego smartfona w potężne centrum zarządzania budżetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *