7 pomysłów jak zarabiać pieniądze na podróżowaniu

Biorąc pod uwagę to, ile potrafią kosztować bilety w danym kierunku, trudno uwierzyć w to, że na podróżowaniu można zarabiać. Jest to jednak możliwe. Zdradzamy, jak tego dokonać. Wbrew pozorom możliwości jest sporo, a przy odrobinie zaangażowania i pomysłowości nasza praca, może zamienić się w prawdziwą przygodę.

  1. Zostań nauczycielem/trenerem

Przeanalizuj, co jest Twoją pasją, jakie są Twoje zainteresowania i o czym możesz mówić godzinami, nie zanudzając jednocześnie swoich słuchaczy. Może jest jakaś umiejętność, którą możesz prezentować dosłownie w dowolnym miejscu na ziemi i bez gruntownych przygotowań. Gdy już określisz, co to może być zainteresuj tym lokalną społeczność. Pobieraj za naukę niewielkie wynagrodzenie, ale wcześniej udowodnij, że wiedza czy umiejętności, które zdobędą, okażą się im przydatne w życiu.

2. Zatrudnij się, jako przewodnik wycieczek

Zaoferuj swoje usługi biurom podróży. Najlepiej, jeśli posiadasz doskonałą orientację w obszarze, który nie uchodzi za zbyt popularny. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na zainteresowanie Twoją ofertą. Biura podróży walczą o klienta i chętnie otwierają się na propozycje, które pozwolą im „zagiąć” konkurencję. Gdy jesteś już na miejscu, również możesz spróbować swoich sił w lokalnych firmach usługowych oferujących wycieczki w różne ciekawe miejsca.

3. Zacznij prowadzić bloga

Blog podróżniczy to sposób, który daje niezliczone możliwości zarabiania na podróżowaniu. Jeśli zadbasz o jego ciekawe i regularne prowadzenie, możesz znaleźć reklamodawców lub otrzymać propozycję współpracy, jako redaktor prowadzący działu Podróże w portalu czy czasopiśmie bądź fotograf.

4. Załóż własne biuro podróży / wycieczkowe

Chociaż to zadanie wydaje się dość trudne, nie oznacza niemożliwego do wykonania. To propozycja, która może wypalić w sytuacji, kiedy:

  • dobrze znasz dany obszar z uwzględnieniem mało popularnych miejsc/obiektów/atrakcji;
  • zaprzyjaźniłeś się z lokalnymi firmami / usługodawcami i możesz w ten sposób promować ich działalność włączając ją w program wyjazdu czy wycieczki, którą będziesz oferować;
  • często i chętnie podróżujesz – ciekawość poznawania świata to Twój klucz do sukcesu.

5. Przystąp do lub załóż własną podróżną trupę

Możecie wystawiać sztuki teatralne, śpiewać lub realizować się twórczo w innych dziedzinach. Zawsze jednak przenosząc się z miejsca na miejsce. Być może zachwycicie publikę na tyle, że będzie się ona domagała Waszego powrotu. W ten sposób z czasem staniecie się sławni, rozpoznawalni i chętnie zapraszani do udziału w różnego rodzaju festiwalach czy innych wydarzeniach.

6. Skorzystaj z rozwiązania typu „coś za coś”

W niektórych regionach możesz wymieniać się usługami z lokalną ludnością. W zamian za swoją pracę mogą Ci zaoferować nie tylko zarobek, ale również darmowe nocleg czy wyżywienie oraz zapewnić środek transportu.

7. Poszukaj nietypowego zajęcia z noclegiem lub/oraz wyżywieniem

Takie oferty wiążą się z wydatkiem na bilet, ale na miejscu możesz zarobić i to całkiem sporo, a przy odrobinie szczęścia mieć do dyspozycji całkiem porządny i przytulny kąt. Takich ofert należy szukać w sieci. Dotyczą one m.in. opieki nad zwierzętami lub w prywatnych gospodarstwach zajmujących się produkcją żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *