5 gadżetów, które pozwolą ci używać telefonu, kiedy jest zimno

Zima to dość niebezpieczna pora roku dla naszych smartfonów, co nie oznacza, że mamy zrezygnować z ich używania. Wystarczy jedynie sięgnąć po sprytne gadżety, które ułatwią ich obsługę, kiedy jest zimno. Oto kilka z nich.

Rękawiczki do ekranów dotykowych

Na mrozie największym problemem okazuje się wykonywanie połączeń. Nie brak też osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez wysyłania SMS-ów. Zwykłe – nawet najbardziej cieknie – rękawiczki utrudniają to zadanie. Dlatego producenci proponują nam specjalne rękawiczki do ekranów dotykowych, dzięki którym zarówno odbieranie połączeń, wysyłanie wiadomości czy korzystanie z zainstalowanych aplikacji przy bardzo niskich temperaturach jest możliwe i wygodne.

Rękawiczki dotykowe to jeden z podstawowych gadżetów, które powinny znaleźć się w posiadaniu aktywnych użytkowników smartfonów.

Obudowa z dodatkową baterią lub powerbank

Zimą nasze smatrfony wyjątkowo szybko rozładowują się, a my nie zawsze mamy możliwość podłączenia ładowarki do gniazdka. Ale również i na ten problem znalazły się wygodne rozwiązania. Pierwsze to obudowa z dodatkową baterią. Ten gadżet dedykowany jest jednak tylko do niektórych urządzeń. Dużo bardziej uniwersalne są tzw. powerbanki czyli przenośne ładowarki, które pomogą naładować urządzenie szybko, dowolną ilość razy i bez stresu. Minusem jest kabel USB, który musimy mieć przy sobie, aby operacja się udała.

Turystyczne ochraniacze na komórkę

Są to wzmocnione wielowarstwowe (poliwęglan, silikon lub guma syntetyczna) pokrowce, które stanowią dla naszego sprzętu solidną ochronę przed najczęstszymi zagrożeniami zimowymi: zamoknięciem, niską temperaturą, a także upadkiem.

Folia ochronna na ekran

To nic innego, jak przezroczysta samoprzylepna folia, która chroni ekran przez uszkodzeniami mechanicznymi oraz niską temperaturą. Możesz też znaleźć folię, która dodatkowo może pomóc usunąć powstałe na szybce ekranu drobne ryski.

Czapka Bluetooth

Ten gadżet nie tylko chroni nasze urządzenie przed kontaktem z zimnym powietrzem, ale również dba o naszą głowę 🙂 . W czapkę wbudowany jest zestaw słuchawkowy (słuchawki plus mikrofon), który umożliwia rozmowę oraz słuchanie muzyki czy radia bez wyjmowania urządzenia z plecaka czy kieszeni.

****
Warto pamiętać, że nawet najdroższe gadżety nie uchronią naszego sprzętu przed mrozem, jeśli nie będziemy go odpowiednio przechowywali. Dlatego zimą należy zadbać o to, aby nasze urządzenie znajdowało się jak najbliżej naszego ciała: kieszeń spodni czy zimowej kurtki, to idealne dla niego miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *