3 sposoby na tani, ale udany urlop

Sezon wakacyjny w toku, ale bywa, że niektórzy będą mogli wyjechać dopiero we wrześniu lub nawet październiku. Jeśli nie chcecie, by urlop zrujnował Wasz cały budżet poznajcie kilka prostych patentów, a szybko się przekonacie, że tani, ale udany wypoczynek wakacyjny jest możliwy.

 Zamień samochód na rower

Będzie nie tylko fit, ale przede wszystkim pozwoli na spore oszczędności w portfelu. Najlepiej, gdy weźmiemy własny sprzęt, ale możemy też skorzystać na miejscu z dostępnych wypożyczalni. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na benzynę czy środki transportu do miejsc, które zamierzamy zwiedzić. O tym jaki rower kupić przeczytasz między innymi tutaj.

Korzystaj z opcji last minute

Są to oferty wyjazdów dostępnych po bardzo obniżonej cenie. Minusem jest brak możliwości wyboru terminu wyjazdu oraz miejsca noclegowego, ale i tak przy niezbyt dużych dochodach, warto mieć na uwadze tego typu opcje.

autumn-994897_1920_LubosHouska

Wakacje poza sezonem – na przykład jesienią – to dobra opcja na piękny, spokojny, a przede wszystkim tani wypoczynek (LubosHouska_pixabay.com)

Sięgaj po oferty All inclusive

Chociaż mogą wydawać się dość kosztowne, to w rzeczywistości oznaczają spore oszczędności. W cenę wliczone są, bowiem opłaty za leżaki, ręczniki na plaży czy napoje do posiłków. Niekiedy organizator wlicza też dodatkowe usługi, jak masaż czy wolny wstęp do danego obiektu zabytkowego lub możliwość skorzystania z innej atrakcji turystycznej.
***
Tani, ale udany urlop jest również możliwy po tak zwanym sezonie, czyli jesienią lub wczesną wiosną. Wtedy tańsze są nie tylko miejsca noclegowe, ale również odwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych. Jeśli mimo wszystko rozwiązania te nie przypadają Wam do gustu, zawsze możecie sięgnąć po dodatkowy zastrzyk gotówki i wybrać się wreszcie na wakacje marzeń.

*zdj.główne: leovalente_pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *