3 pomysły na tanie i udane prezenty na Dzień Matki

Co prawda 26 maja dopiero za dwa tygodnie, ale warto już dziś pomyśleć, czym zaskoczyć swoją rodzicielkę. Mam dla Was garstkę pomysłów na tanie, ale udane prezenty na tą okazję.

Wspólna kolacja plus drobne bonusy

Nawet proste naleśniki, ale samodzielnie przygotowane mogą sprawić mamie ogromną przyjemność.

Mamy znane są z tego, że gotują najlepiej na świecie – to fakt. Ale również i Wy możecie pochwalić się swoim talentem kulinarnym. Nie musi to być wykwintne danie. Ważne, aby było wykonane samodzielnie lub z małą pomocą kogoś, kto zna się na kuchni. Możecie przygotować kolację na słodko – omlet lub naleśniki w kształcie serca z czekoladowym kremem bądź owocami, sprawdzi się tutaj idealnie. Pamiętajcie koniecznie o udekorowaniu stołu a także pokoju, w którym zjawi się adresatka prezentu. Drobne kwiatki, pachnące świeczki czy kadzidełka oraz wyprasowany obrus w kwiatki (bądź całkowicie biały) to najlepsza propozycja. Możecie również zaprosić mamę na seans filmowy. Przygotujcie jakąś lekką komedię np. Diabeł ubiera się u Prady lub Dziennik Bridget Jones – ważne, by było wesoło i rodzinnie. Jeśli pogoda sprzyja, a zdrowie mamy na to pozwala – zabierz ją na spacer do parku czy lasu.

Własnoręczne prezenty

Własnoręcznie wykonana serwetka lub inny upominek, to świetny i niedrogi prezent, który ucieszy każdą mamę.

Takie upominki wzruszą każdą mamę. Możecie w tym celu wykorzystać chociażby Wasze wspólne zdjęcia. Także te, które były wykonane tradycyjnie. Naklej je na niewielkie kartoniki w kształcie serca i powieś na przyniesionych ze spaceru gałązkach. Umieść je w butelce lub szklanym słoiku. Umaluj naczynia lub przewiąż fantazyjnie sznurkiem. Wręcz mamie. Na pewno się ucieszy, z takiej „żywej” pamiątki. Będzie przy tym czuła się wyróżniona i doceniona.

Sentymentalna wycieczka

Na pewno, jako dzieci mieliście wraz ze swoimi mamami jakieś ulubione miejsca. Możecie zaprosić je na wycieczkę i przypomnieć te najpiękniejsze chwile. Jeśli zdrowie lub pogoda nie sprzyjają takim podróżom, możecie zaprosić mamę na … wirtualną wycieczkę. Po prostu poszukajcie w internecie zdjęć tych miejsc. Zbierzcie je wszystkie. Przygotujcie prezentację z podkładem muzycznym i zaproście do jej obejrzenia. Koniecznie przygotujcie pyszną kawę lub herbatę i nie zapomnijcie o małym słodkim „co – nieco”. Efekt wzruszenia – murowany 🙂

Jeśli mimo wszystko, zależy Ci na drogim prezencie, pomyśl na przykład o tym, by zafundować mamie dzień w SPA lub zamówić jej masaż relaksacyjny. Pieniądze na ten cel weź przez internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *