10 sposobów na modne, ale tanie stylizacje

Moda kojarzy nam się przede wszystkim z drogimi markowymi ubraniami. Ale istnieją pewne proste sposoby na to, aby ubierać się modnie, ale nie wydawać przy tym całej miesięcznej pensji. Oto 10 metod, które Wam to ułatwią.

Przejrzyj dokładnie swoją szafę

Moda ma to do siebie, że niektóre modele, wzory i fasony co jakiś czas powracają. Sprawdź więc, co się nosi w danym sezonie, a potem przejrzyj swoją szafę pod tym kątem.

Odwiedź najbliższy szmateks

Takie sklepy z używaną odzieżą, bardzo często mają w swojej ofercie modne i markowe stroje. Na dodatek, możesz je kupić po bardzo atrakcyjnej cenie.

Wymieniaj się ciuchami

W sieci znajdziesz sporo stron, które ułatwiają kontakty między osobami chcącymi wymienić się ubraniami na inne. Musisz tylko sprawdzić wcześniej, w jakim są stanie.

Korzystaj z wyprzedaży

To również doskonały sposób na zakup modne odzieży, ale i niektórych dodatków. Otworem stoją przed Tobą nie tylko polskie sklepy, ale i zagraniczne. Informacji o tym, gdzie możesz kupić modną odzież znajdziesz bez trudu w sieci.

Sprzedaj rzeczy, których już nie nosisz

W ten – jakże prosty sposób – zdobędziesz środki na zakup nowych ciuchów. Możesz to zrobić zarówno przez platformy sprzedażowe, jak i za pośrednictwem tablic z ogłoszeniami lokalnymi. Poszukaj też za pomocą mediów społecznościowych – grup, które ułatwiają bezpośredni kontakt między sprzedającymi.

Skorzystaj z dodatkowej gotówki

Jeśli wiesz, że nie uda Ci się zaoszczędzić nic w tym miesiącu, a zakupy nie mogą zaczekać, poratuj się pożyczką pozabankową. Wybierz jednak na moment jej zwrotu – dzień swojej wypłaty, a kwotę dopasuj ściśle do swoich możliwości. W ten sposób nie odczujesz ciężaru swojego zobowiązania.

Pobaw się w przeróbki własnych ubrań

Podejrzyj co i w jaki sposób noszą modelki. Spróbuj przerobić swoje ubrania w podobny sposób. Inspiracji do takich „odzieżowych przeróbek” możesz też szukać w sieci.

Wybierz się na bazarek lub giełdę

Wbrew pozorom takie miejsca, pozwalają na znalezienie modnych ciuchów i dodatków do nich w atrakcyjnych cenach. Przy odrobinie szczęścia, możesz znaleźć tam prawdziwe perełki.

Nie bój się podróbek

Jeśli koniecznie chcesz błysnąć nową, modną kreacją, a Twój budżet Ci na to nie pozwala – to takie rozwiązanie jest jak najbardziej „na Twoją kieszeń”.

Kupuj ubrania i dodatki w uniwersalnych kolorach

To najprostsza zasada, która pozwoli Ci zawsze mieć na sobie coś, co jest modne. Do takich kolorów należą: biel, czerń i czerwień. To właśnie te barwy – w różnych odcieniach – wykorzystuje wielu projektantów i stylistów, jako barwy tzw. bazowe.

zdj. (pixabay.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *